کد خبر : 64118

سرخپوشان پایتخت تاکنون ۳۶ جام و قهرمانی را از آن خود کرده‌اند و اینها جدا از افتخاراتی چون دبل قهرمانی‌ها در رقابت‌های سراسری، رقابت‌های تهران در سال‌های تعطیلی مسابقات سراسری، پوکرها و هت‌تریک کسب جام در یک سال است.

به گزارش سایت باشگاه پرسپولیس، پرسپولیس در طول دوران حیات خود به پشتوانه هواداران بی‌نظیر و اسطورهای بی‌تکرار در این فوتبال، افتخاراتی کسب کرده که نزدیک شدن به آن برای برخی رقبا یک آرزو محسوب می‌شود.

باشگاه پرسپولیس تاکنون به مناسبت ۱۳ عنوان قهرمانی لیگ، یک قهرمانی در انتخابی باشگاه‌های ایران برای حضور در جام باشگاه‌های آسیا، یک قهرمانی جام در جام آسیا، ۶ قهرمانی جام حذفی کشور، ۷ قهرمانی جام باشگاه‌های تهران (با احتساب جام شهید اسپندی) و دو قهرمانی جام حذفی تهران در سال‌های تعطیلی لیگ سراسری، ۴ قهرمانی سوپرجام، یک قهرمانی در جام بین‌المللی وحدت و یک قهرمانی جام ولایت، جشن قهرمانی داشته و به این ترتیب ۳۶ عنوان قهرمانی را از آن خود کرده‌ است.

البته این پایان راه نیست و کادرفنی صاحب‌سبک و بازیکنان باتعصب پرسپولیس برای کسب تمام جام‌های فصل جاری نقشه کشیده‌‎اند. قهرمانی‌ در لیگ برتر، جام حذفی، سوپرجام ۱۴۰۰ و آسیا ۲۰۲۱ عناوینی هستند که به عنوان یک هدف بزرگ به آن فکر می‌کنیم و برای تصاحب‌شان در تلاش هستیم.

بی‌تردید کسب ۵ جام در مقطع زمانی یک‌ساله، بسیار بلندپروازانه است ولی کدام تیم را در ایران و حتی در آسیا، بلندپروازتر از پرسپولیس سراغ دارید؟ آنچه بازیکنان و مربیان پرسپولیس در این چند سال با وجود مشکلات، محدودیت‌ها، محرومیت‌ها و عدم حمایت‌ها انجام داده‌اند، فراتر از حماسه است و هیچ باشگاه دیگری در آسیا قادر به انجام آن نبوده و نیست. سینه پرسپولیس مالامال از غرور و انرژی و در عین حال سرشار از دردهاست.

برای جشن قهرمانی، پیراهنی توسط طراح و گرافیست خوب کشورمان آقای مصطفی خدابنده‌لو طراحی شد که عدد ۴۰ روی آن گنجانده شد. این عدد به ما یادآوری می‌کند که ناامیدی و تسلیم شدن در قاموس پرسپولیس معنا ندارد؛ حتی اگر همه دنیا عزم خود را علیه ما جزم کرده باشند. یادآوری می‌کند اگر هم قرار بر خوردن خنجر از پشت باشد، ایستاده می‌میریم! قهرمانی، تنها کاری است که این بچه‌ها برابر تمام مشکلات، بی‌معرفتی‌ها و تلاش برای لوث کردن عظمت‌شان، انجام می‌دهند تا خود را آرام کنند.

بله؛ ما همه جام‌ها را می‌خواهیم ولی می‌دانیم چه مشکلاتی از گذشته باقی مانده تا دست و پای تیم را ببندد و چه مشکلاتی را هم برای عدم تحقق این امر سر راه ما قرار می‌دهند. همه این‌ها را می‌دانیم و می‌دانید.

مشکلات بیش از آن است که در کلام و سخن و اطلاعیه و بیانیه بتوان آن را بیان کرد. باید به جای مدیریت باشگاه بود تا متوجه این حجم از بدهی و مشکلات شد. باید جای یحیی گل‌محمدی و همکارانش بود تا متوجه شد با این همه مشکلات داخلی و بیرونی، هجمه‌ها، نقشه‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی که عیله تیمش صورت می‌گیرد، هدایت و کنترل پرسپولیس تا چه حد طاقت‌فرسا، سخت و دشوار است. وضعیتی که برای بسیاری از مربیان فوتبال می‌تواند هولناک باشد. باید جای این بازیکنان باغیرت بود که با این همه فشارهای مالی که وجود دارد مجبورند فشارهای روانی، مسوولیتی و هجمه‌ها را هم تاب بیاورند و در عین حال بهترین فرم بازی را در زمین ارائه دهند.

کم نیستند آن‌هایی که می‌خواهند ما در باشگاه، تیم و شما هواداران خسته شویم یا برابر هم قرار بگیریم. ما سوگند می‌خوریم برای هدفی که داریم و رسیدن به چهل قهرمانی در این سال، از جان مایه بگذاریم و در نهایت هیچ که نداشته باشیم، یکدیگر و محبوب‌ترین و پرافتخارترین تیم ایران را داریم.

قصه اضافه شدن عدد ۴۰ روی پیراهن قهرمانی در سوپرجام، قصه عشق، امید، افتخار و جاری بودن زندگی است. با این قصه جذاب تا آخر بازی‌ها همراه شوید.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها