کد خبر : 64116

مدیرعامل باشگاه استقلال تهران به طور قاطع با تمدید قرارداد هروویه میلیچ مخالفت کرده است.

به گزارش ایلنا، تیم استقلال تهران در آستانه بازگشت به مسابقات لیگ برتر مشکلات بزرگی اعم از وضعیت مالی و همینطور مدیریتی دارد. باشگاه مدعی کسب عناوین قهرمانی در فصل جاری شاهد اتفاقاتی است که طی فصول اخیر هم تکرار شده بود و همین مسأله موجب شده تا برخی از اتفاقات قابل پیش بینی باشد.

یکی از دلایل کسب نتایج رو به رشد استقلال در فصل جاری حفظ اکثر بازیکنان فصل گذشته در پنجره نقل و انتقالات تابستانی بوده که تنها علی کریمی و روزبه چشمی به عنوان بازیکنان اصلی جدا شدند و سایر مهره‌ها با توافق روی مسائل مالی در پایتخت ماندنی شدند.

در حالیکه حفظ بازیکنان استقلال رابطه مستقیمی روی انجام تعهدات و پرداخت منظم دستمزدها دارد، اکنون پرداختی نامنظم به بازیکنان آنها را نسبت به عملکرد باشگاه معترض کرده است. فرهاد مجیدی در صحبت‌های اخیرش اعلام کرد فرشید اسماعیلی و رشید مظاهری دو بازیکنی هستند که مانند سایر بازیکنان این تیم به دلیل عدم دریافت مطالبات خود به رویه باشگاه معترض هستند.

با وجود اینکه در فاصله نه چندان زیاد به پایان فصل بازیکنان از مشکلات مالی گلایه دارند به نظر می‌رسد که برای تمدید قرارداد باشگاه استقلال روزهای سختی را سپری خواهد کرد. یکی از بازیکنانی که در همین راستا از مدت‌ها قبل خواستار تمدید قرارداد بوده، هروویه میلیچ است اما به گفته احمد مددی او خواستار یک قرارداد ترکمنچای شده است.

مددی روز گذشته درباره تمدید قرارداد با میلیچ که مدت‌ها از مذاکرات او با باشگاه می‌گذرد و توافقی در این باره حاصل نشده است، گفت: «میلیچ به همراه وکیلش قرارداد ترکمانچای را به استقلال پیشنهاد داده و قرارداد قبلی را به قرارداد پیشنهادیش ربط داده و شک ندارم چون دست به نوتیسش عالی است، اگر قراردادش امضا شود، خسارت میلیون دلاری برای استقلال رقم می‌خورد. من زیر بار چنین چیزی نمی‌روم. حتی یکی از اعضای هیات مدیره هم بر ترکمانچای بودن قرارداد پیشنهادی میلیچ صحه گذاشت. دلیل اصرار عده‌ای به تمدید قرارداد میلیچ، ناآگاه بودنشان از قرارداد است.»

مدیرعامل استقلال به صورت واضح به این اظهارات اعلام کرد تا زمان حضور او در این باشگاه قرار نیست قرارداد میلیچ تمدید شود و این بازیکن هم مطمئنا از خواسته‌هایش کاهش نمی‌دهد چون بنابر اعلام مجیدی به اندازه‌ای نسبت به تعهدات مالی باشگاه گلایه داشته که با هزینه شخصی خودش پس از سفر به کرواسی، راهی تهران شده بود.

مدافع کروات تیم استقلال تهران مشخصا دست کم در سال جاری دریافتی از استقلال نداشته و طبق نامه‌هایی به باشگاه هم هشدار داده بود که می‌تواند قراردادش را به صورت یکطرفه فسخ کند. او اکنون مانند سایر بازیکنانی خارجی که از این تیم جدا شدند، پاتوسی، تیام، جباروف و ... به دلیل مشکلات مالی متعدد خواستار یک قرارداد مستحکم است که خواسته او مورد توافق قرار نگرفته تا گمانه‌زنی‌ها بر این اساس باشد که او بدین ترتیب یکی از بازیکنان جدا شده آبی پوشان در فصل تابستان باشد.

موضع فعلی باشگاه بنابر صحبت‌های مددی عدم تمدید قرارداد است و میلیچ هم از طرفی خواستار یک قرارداد مطمئن است که در این صورت توافقی صورت نمی‌گیرد. باید منتظر ماند و دید طی روزهای آینده کدام یک از طرفین این مذاکرات از مواضع خود کوتاه می‌آید تا قرارداد جدید امضا شود یا اینکه بدون توافق جدید، میلیچ با پایان قراردادش به عنوان بازیکن آزاد آبی پوشان را ترک کند.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها