کد خبر : 64081

احتمال اینکه تیم ملی ایران بدون دراگان اسکوچیچ آن هم پس از ۴ پیروزی در منامه و صعود قدرتمندانه به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی برود زیاد است.

به گزارش خبرورزشی - کمتر کسی تصورش را می‌کرد بلافاصله پس از بازگشت تیم ملی به ایران و با وجود آن نتایج خوب برابر بحرین و عراق در منامه، رئیس فدراسیون فوتبال مصاحبه کرده و تلویحا از پایان همکاری با اسکوچیچ حرف بزند.

شهاب‌الدین عزیزی خادم پس از گرفتن رأی از مجمع فدراسیون فوتبال تصمیم به ادامه همکاری با این مربی گرفت. اسکوچیچ پیش از شروع اردوی تیم ملی در فروردین ماه، جلسه‌ای با رئیس جدید فدراسیون فوتبال داشت که خروجی آن ادامه حضورش روی نیمکت تیم ملی بود و فدراسیون فوتبال نیز دیدار دوستانه‌ای با سوریه فراهم کرد تا به نوعی در کنار آماده سازی تیم ملی، اسکوچیچ را نیز محک بزند.

با وجود پیروزی ۳ بر صفر تیم ملی مقابل سوریه، اما پس از برگزاری این اردو و بازی دوستانه زمزمه‌هایی شنیده شد که عزیزی خادم و اطرافیانش علاقه‌ای به ادامه همکاری با این مربی ندارند. حتی برای جانشینی او نام چهار مربی خارجی که سابقه کار در فوتبال ایران را داشتند، مطرح شد. مربیانی که در تیم ملی، استقلال و پرسپولیس خود را مطرح کرده بودند و نام آنها برای جانشینی اسکوچیچ مطرح شد. در نهایت فدراسیون فوتبال به این نتیجه رسید که سرمربی کروات تیم ملی را حفظ کند.

مرحله نخست انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ به پایان رسید و تیم ملی با هدایت اسکوچیچ قاطعانه به مرحله بعدی صعود کرد که در این شرایط گویا قطع همکاری فدراسیون با او جدی‌تر شد، آن هم در شرایطی که از صعود تیم ملی هنوز ۲۴ ساعت هم نگذشته بود!

عزیزی خادم پس از بازگشت تیم ملی از بحرین در جمع خبرنگاران درباره ادامه همکاری با اسکوچیچ پاسخ روشنی نداد و این مسئله را به عهده هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال گذاشت. پاسخ مبهم رئیس فدراسیون فوتبال درباره ادامه همکاری با سرمربی کروات تیم ملی نشان دهنده این بود که او علاقه‌ای به ادامه این همکاری ندارد! چرا؟

پرسش اصلی اینجاست! یکی از نزدیکان تیم ملی که در بحرین حضور داشته است از نقش ویژه یک ستاره بزرگ در برکناری دراگان اسکوچیچ حرف زد. این منبع مطلع و نزدیک به تیم ملی گفت که ستاره معروف تیم ایران از تعویض خود در یک مسابقه به شدت ناراحت شده و حتی در رختکن و هتل با اسکوچیچ جروبحث مختصری داشته است! رابطه این ستاره مشهور و ملی پوش پس از آن تعویض و استراحت اجباری برابر کامبوج با دراگان اسکوچیچ حسابی شکرآب شد و...

گویا این بازیکن مطرح و سرشناس به رئیس فدراسیون راپورت داده که مرد کروات از لحاظ فنی مربی بدی نیست اما توان مدیریتی اداره تیم ملی را ندارد! جالب‌تر می‌شود وقتی بدانید این بازیکن ملی‌پوش و مطرح در تیم ملی نفوذ زیادی دارد و چند بازیکن دیگر را هم با خود دارد.

بر همین اساس به نظر می‌رسد کار دراگان اسکوچیچ با تیم ملی ایران را باید تمام شده دانست!

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها