کد خبر : 63475

دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی در پایان دیدار با بحرین پاسخگوی سوالات اصحاب رسانه بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، موضوع عجیب در نشست خبری پس از دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان با بحرین، سوالات هجومی یک خبرنگار بحرینی از سرمربی تیم ملی بود که سعی داشت پیروزی ایران را زیر سوال ببرد. البته اسکوچیچ با خونسردی به این سوالات پاسخ داد و برای تیم ملی بحرین آرزوی موفقیت کرد.

سرمربی تیم ملی در این نشست، خبری مهم داد و آن مصدومیت وحید امیری بود و این که این مهره با ارزش فوتبال ایران احتمالا در بازی های آینده نمی‌تواند تیم ملی را همراهی کند.

اسکوچیچ گفت: اول از همه به بازیکنانم تبریک می‌گویم. ما استحقاق این برد را داشتیم. شرایط باید نوع دیگری می بود و ما باید میزبان این دیدار می‌شدیم. در شرایط آب و هوایی خیلی سخت‌تر از آن چه که باید بازی کردیم. با توجه به نتایج دور رفت، کار تیم ما سخت بود و شرایط آب و هوایی این کار را سخت‌تر کرده بود. هر اشتباهی در دفاع می‌توانست برای ما گران تمام شده و داستان را برایمان به پایان برساند.

او ادامه داد: یک بار دیگر دوست دارم به بازیکنانمان تبریک بگویم که با این برد مهم به طلسم پیروز نشدن مقابل بحرین در منامه پایان دادند. تنها نکته منفی که در این بازی وجود داشت، این بود که وحید امیری را به دلیل مصدومیت از دست دادیم و به احتمال زیاد او را در بازی‌های بعدی نخواهیم داشت. بیشتر از همه چیز هم از این خوشحالم که تیم خوب بحرین را شکست دادیم که ارزش بردمان را بالاتر می‌برد.

بعد از صحبت‌های ابتدایی سرمربی تیم ملی، سوالات خبرنگار بحرینی که با هدف زیر سوال بردن پیروزی تیم ملی بود، با پاسخ‌های هوشمندانه اسکوچیچ خنثی شد.

اسکوچیچ در پاسخ به ادعای خبرنگار بحرینی مبنی بر آفساید بودن گل اول ایران تصریح کرد: اگر آن گل آفساید اعلام می‌شد، ممکن بود ۲، ۳ یا حتی ۵ گل دیگر بزنیم؛ اما ممکن بود با تصمیم داور در نهایت بازی ۲ بر صفر هم بشود. من داور نیستم، سرمربی هستم. اگر شما در مورد مسائل تاکتیکی سوال بکنید می توانم پاسخگو باشم. می‌توانید به سراغ داور رفته و از او در مورد قضاوت بازی امشب سوال کنید.

سرمربی تیم ملی درباره تاکتیک هایش در این بازی گفت: تاکتیک‌های من برای کسب برتری ۳ بر صفر مناسب بود. فوتبال این گونه است. این برنامه من بود. ما این تاکتیک را انتخاب کردیم و نتیجه اش برتری با ۳ گل بود. 

اسکوچیچ در واکنش به ادعای خبرنگار مذکور در مورد افتخار به تیمشان، ادامه داد: شما باید به خودتان افتخار کنید؛ زیرا برابر تیم بزرگی مانند ایران مغلوب شدید. باید هم به خودتان افتخار کنید.

سرمربی یوزهای ایرانی بیان کرد: البته انتظار چنین نتیجه‌ای را داشتم. بحرین عملکرد خوبی در برخی دیدار‌های خود از جمله با اوکراین داشت و من انتظار چنین عملکردی را از مربی و بازیکنان حریف داشتم؛ اما من انتظار چنین عملکردی را از تیم خودم داشتم و اگر شما به رنکینگ فیفا نگاه بکنید، برای ما احترام قائل می‌شوید. ما مشکلاتی در میانه میدان داشته و دست به یک تغییر هم زدیم؛ زیرا عملکرد خیلی خوبی در وسط زمین نداشتیم. ما به یک نفر دیگر برای بازیسازی و توپ رسانی نیاز داشتیم و سامان قدوس به توپ مکث داده و توپ را حفظ می‌کرد. بازی کردن در این شرایط آب و هوایی دشوار است و نیاز داشتیم یک بازیکن به میانه اضافه شده و کاری کند حملات ما به موفقیت ختم شوند.

او افزود: من در مورد بازی پایانی با عراق حرف نمی‌زنم؛ زیرا مسابقه بعدی ما مقابل کامبوج خواهد بود. نمی‌دانم بعد از کامبوج با چه تیمی بازی داریم و تمام فکر من معطوف به دیدار با کامبوج است. در مورد دیگر مسابقات حرفی ندارم. من می‌خواهم از بردی که مقابل بحرین به دست آوردیم، لذت ببرم و از فردا کارمان را برای بازی با کامبوج شروع می‌کنیم. بحرین تیم متفاوتی نسبت به هنگ کنگ بود و خوشحال هستم که این تیم را شکست دادیم.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها