کد خبر : 63441

عباس کردنوری عضو سابق هیئت مدیره استقلال گفت: آنچه باعث شده مدیریت در باشگاه استقلال کمتر مورد توجه قرار گیرد کم اهمیت بودن این مجموعه برای وزارت ورزش است.

به گزارش خبرورزشی - مسائل و مشکلات اخیر مدیریتی در باشگاه استقلال باعث شد تا صدای سرمربی این تیم بلند شده و جمعی از پیشکسوتان و مدیران اسبق باشگاه نیز به این مسائل دامن بزنند. عباس کردنوری در گفت و گو با خبر ورزشی درباره وضعیت مدیریت در باشگاه استقلال حرف زد. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید:

وضعیت مدیریت باشگاه استقلال در هفته‌های اخیر را چطور ارزیابی می‌کنید؟

این مشکل مربوط به هفته‌های اخیر نمی‌شود. سالیان سال است که باشگاه استقلال به لحاظ مدیریتی تحت تاثیر برخی نگاه‌ها به این مجموعه قرار گرفته است.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

 در همه این سال‌ها این تیم بالا و پایین زیادی داشته و حتی تا آستانه از بین رفتن هم پیش رفته ولی تنها یک علت باعث پایداری و زنده ماندن استقلال شد.

چه موضوعی؟

مردم! چون این تیم خاستگاه مردمی دارد و طرفداران زیادی در تهران، خارج از تهران و خارج از ایران، این تیم را دوست دارند. این موضوع باعث شد تا استقلال همچنان سرپا باقی بماند. گرچه بسیاری از اموال و دارایی‌های این باشگاه دیگر در اختیار این مجموعه نیست اما با این همه استقلال به واسطه مردمی‌بودن اش همچنان به حیات خود ادامه می‌دهد.

ایرادات اخیر مدیریتی را در کجا می‌بینید؟

متاسفانه وزارت ورزش نگاه مساوی به دو تیم پرسپولیس و استقلال ندارد. به همین خاطر این تیم در دهه‌های گذشته همواره از این نظر متضرر شده است. فوتبال یک صنعت است که در دنیای اقتصاد به راحتی می‌تواند هزینه‌های خودش را جبران کند. ولی متاسفانه این فضا در فوتبال ما وجود ندارد.

دلیل اصلی کجاست؟

یکی از حلقه‌های مفقوده در بحث مدیریتی باشگاه استقلال این است که این مجموعه همیشه به عنوان یک باشگاهی در نظر گرفته شده که کسی چندان اهمیتی به آن نمی‌دهد.

راهکار چیست؟

باید استقلال هم مثل دیگر تیم پایتخت مورد توجه وزارت ورزش قرار داشته باشد و در انتخاب مدیرانش دقت بیشتری صورت بگیرد. من شخصاً سالیان سال در این باشگاه در کسوت‌های مختلف حضور داشتم و از این بابت باید اظهار تاسف کنم که غیر از معدود سال‌هایی، در سایر اوقات همواره این باشگاه به لحاظ مدیریتی مشکلات زیادی داشته است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها