کد خبر : 63384

وحید امیری یکی از چهره‌های برتر تیم ملی ایران در دیدار با هنگ کنگ بود که در نهایت با برتری تیم کشورمان به پایان رسید.

به گزارش خبرورزشی - شماره ۱۱ تیم ملی که در پرسپولیس پیراهن ۱۹ می‌پوشد در دیدار با هنگ کنگ بازی در ۳ پست مختلف را تجربه کرد. وحید امیری در ترکیب اصلی به عنوان یک دفاع چپ قرار گرفت و ۵۸ دقیقه برای تیم ملی ایران بازی کرد و اتفاقا با فرارهای تند و تیز خود یک خطر دائمی برای خط دفاع حریف بود.

در دقیقه ۵۸ دراگان اسکوچیچ تصمیم گرفت علیرضا جهانبخش کاپیتان خود را تعویض و میلاد محمدی را جایگزین او کند؛ محمدی مدافع ۲۸ ساله کشورمان که در تیم خنت بلژیک بازی می‌کند، به زمین رفت و دفاع چپ شد تا وحید امیری یک خط جلوتر برود.

امیری که با خروج علیرضا جهانبخش بازوبند کاپیتانی تیم ملی را هم بر بازو بسته بود در سمت چپ خط میانی با فراغ بال بیشتری جلو کشید و در دقیقه ۶۱ با شوتی زیبا دروازه هنگ کنگ را باز کرد. او که در این دیدار در دو پست بازی کرده بود با تعویض مهدی طارمی نقش جدیدتر هم برعهده گرفت و مکمل کاوه رضایی مهاجم تعویضی تیم ملی شد تا بازی در ۳ پست را برابر هنگ کنگ تجربه کند! 

شاید ندانید اما آن اوایل که یحیی گل محمدی به اجبار و به خاطر محرومیت سعید آقایی از وحید امیری در سمت چپ خط دفاعی استفاده می‌کرد، این بازیکن خیلی راضی نبود. در لیگ قهرمانان آسیا نیز سعید آقایی کرونا گرفت و از نگاه یحیی گل محمدی بهترین گزینه برای جانشینی او وحید امیری بود. ملی پوش با تجربه ای که دوست داشت در خط میانی بازی کند.

شاید وحید امیری تصور می‌کرد با بازی در پست غیرتخصصی و دفاع چپ جایگاه او در تیم ملی ایران خراب شده یا از دست برود غافل از آن که... دراگان اسکوچیچ نه تنها مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در گوای هند و وحید امیری را به تماشا نشست بلکه دربی و دیدار پرسپولیس و سپاهان اصفهان را نیز به خوبی نگاه کرد.

مرد کروات حالا یک مدافع چپ رونده و با تجربه پیدا کرده بود که می‌توانست در ادامه مسابقات انتخابی جام جهانی در بحرین نیز به تیمش کمک کند. شاید خود وحید امیری هم تصور نمی‌کرد سرمربی تیم ملی ایران بخواهد از فرمول یحیی گل محمدی استفاده و او را دردفاع چپ بگمارد اما این اتفاق افتاد...

ارسال نظر

دیگر رسانه ها