کد خبر : 63374

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اوضاع شاخص در هفته آینده بستگی به حجم معاملات دارد، اما به نظر می‌رسد شاخص باتوجه به قرار گرفتن در محدوده حمایتی بین یک میلیون و ۱۵۰ هزار تا یک میلیون و ۱۳۰ هزار واحد نوسان داشته باشد.

حسین کرمی کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران، با تشریح وضعیت بازار سرمایه در هفته سوم خرداد، اظهار کرد: با توجه به نزدیک شدن به روز انتخابات و نشان دادن شرایط با ثبات اقتصاد کشور  تمام تلاش‌ها معطوف به آن است که بازار سرمایه را کمی از نوسانات منفی  خارج کنند.

او افزود: از جانب دیگر صحبت‌های آقای دهقان دهنوی رئیس سازمان بورس مبنی بر واریز ۱۵۰ میلیون دلار دیگر تا چند روز آینده به نظر می‌آید که شرایط را  حداقل تا ۲۹ خرداد کمی متعادل تر کند.

این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: هفته گذشته نیز شاهد حمایت‌های خوبی در بازار سرمایه بودیم در این هفته نیز به نظر می‌رسد علی رغم فعالیت سه روزه بازار سرمایه، شاخص روند نسبتا خوبی را در پیش بگیرد.

کرمی گفت: اکنون فشار فروش‌ها کاهش یافته، اگر یک مقدار دیگر  فروشنده‌ها عقب نشینی کنند و حقوقی‌ها همکاری لازم را به عمل آورند ، به نظر می‌رسد حداکثر تا روز انتخابات شرایط نوسانی شاخص رو به مثبت باشد.

او گفت: بحث آتش سوزی که در پالایشگاه شتران(پالایشگاه نفت تهران) به وجود آمد به نظر نمی‌رسد اثر فاحشی بگذارد، زیرا تاسیسات چندان آسیب ندیده اند.

این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: به نظر می‌رسد طی هفته آینده سهم‌های پالایشگاهی، پتروشیمی، فولادی‌ها و چند نماد دیگر جزء سهم‌های پر تراکنش باشند، همچنین لازم است بگویم تحرکات در سهم‌های بانکی، بیمه و خودرویی زمانی دیده خواهد شد که برجام به طور قطعی پذیرش شود، اما به نظر می‌رسد تا زمان انتخابات حداقل خبر چندانی از بحث مذاکرات وین بیرون نیاید.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: اوضاع شاخص در هفته آینده بستگی به حجم معاملات دارد، اما به نظر می‌رسد شاخص باتوجه به قرار گرفتن در محدوده حمایتی بین یک میلیون و ۱۵۰ هزار تا یک میلیون و ۱۳۰ هزار واحد نوسان داشته باشد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها