کد خبر : 63216

سرمربی تیم استقلال در حالی به صورت رسمی از دستیار ایتالیایی تیمش رونمایی کرد و پیشاپیش حضورش در تهران را خوش آمد گفت که استقلال هنوز به خارجی‌های همین فصل خود هم بدهکار است!

به گزارش مهر ، بعد از جدایی فراز کمالوند از کادر فنی تیم استقلال، فرهاد مجیدی ابتدا در جمع خبرنگاران به استخدام یک دستیار ایتالیایی اشاره کرد و بعد از آن در این خصوص گمانه زنی‌های متعددی صورت گرفت که روز گذشته مشخص شد هیچیک از این حدس‌ها درست نبوده است.

مجیدی روز گذشته به صورت رسمی با انتشار پیامی در فضای مجازی «گابریل پین» را به عنوان دستیار ایتالیایی‌اش را معرفی و اعلام کرد وی تا پایان این فصل به عنوان مشاور در کنار تیم خواهد بود و از ابتدای فصل آینده به کادر فنی اضافه می‌شود.

گابریله پین که رزومه خوبی در فوتبال اروپا دارد، به عنوان دستیار پراندلی در تیم ملی ایتالیا عنوان نائب قهرمانی یورو ۲۰۱۲ و سومی جام کنفدراسیون ها در سال ۲۰۱۳ را به دست آورده و در جام جهانی ۲۰۱۴ نیز روی نیمکت لاجوردی پوشان حضور داشت. نکته جالب و مهم این است که او با تأیید مرد سال فوتبال جهان در سال ۲۰۰۶ به استقلال پیوسته است.

پس از اینکه فرهاد برای انتخاب یک مشاور خوب و رزومه دار با گابریله پین آشنا شده بود، سرمربی آبی پوشان درخصوص سطح فنی او و حضورش در ایران با فابیو کاناوارو مشورت کرده است. مجیدی که از دوستی قدیمی با کاپیتان سابق تیم ملی ایتالیا برخوردار است، در رابطه با انتخاب پین، از کاناوارو تأییدیه نهایی را گرفته و او گابریله پین را از لحاظ سطح کیفی و فنی، مورد تأیید قرار داده است.

فارغ از بحث قانون عجیب منع استخدام مربی و بازیکن خارجی که باید آن را یکی از چند شاهکار فدراسیون سابق دانست و آبی پوشان برای دور زدن این قانون نه چندان منطقی راهکار آن را پیدا کرده‌اند، باید به بحث بدهی‌های باشگاه استقلال و به خصوص بدهی‌های خارجی آن اشاره کرد و استخدام یک مربی خارجی با هر عنوان و سمتی را از این زاویه نگاه کرد.

باشگاه استقلال در حالی در آستانه عقد قرارداد با یک مربی ایتالیایی قرار دارد که هنوز چالش سرمربی سابق ایتالیایی‌اش و بدهی‌های مربوط به او و دستیارانش را حل نکرده است.

آبی‌ها در فصلی که بیش از دو سوم آن گذشته، حدوداً یک سوم از مبلغ قرارداد بازیکنان و اعضای کادر فنی را پرداخت کرده و به خصوص در پرداخت «شیخ دیاباته» و «میلیچ» دو بازیکن خارجی تاثیر گذارش با مشکلاتی مواجه شده است.

با این شرایط قدری عجیب است تیمی که کماکان با مشکلات مالی مواجه است، باز هم ریسک به خدمت گرفتن یک مربی خارجی را به جان خریده باشد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها