کد خبر : 63157

وزیر آموزش و پرورش در باره اعمال فوق العاده ویژه ۵۰ درصد برای فرهنگیان گفت:تا کنون مصوبه‌ای که اجازه پرداخت این میزان را به تمام کارکنان دولت داده باشد، صادر نشده است.

به گزارش تسنیم؛ محسن حاجی میرزایی درباره اعمال فوق‌العاده ویژه فرهنگیان اظهار کرد: بر اساس مصاحبه آقای نوبخت درباره فوق‌العاده فرهنگیان، دغدغه‌ای برای آنها ایجاد شد، باید توضیح دهم فوق العاده فصل دهم از اسفند 98 برای تمام فرهنگیان اعمال شده و دولت در آن زمان تصمیم گرفت این فوق‌العاده را به تمام کارکنان دولت بپردازد ما هم اجرای حکم را داشتیم و فرهنگیان از منافع آن بهره‌مند شدند.

وی افزود: در قانون پیش‌بینی شده فوق العاده ویژه تا سقف 50 درصد می‌تواند پرداخت شود، مصوبه‌ای که تاکنون وجود دارد اجازه بین 9  تا 21 درصد را در جمعیت فرهنگیان داده است، از سال گذشته فعال بودیم تا آن را ارتقا دهیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سازمان اداری و استخدامی برنامه‌ای برای اجرایی کردن این ظرفیت قانون داشته است امیدواریم مجموعه تلاش ما و سایر دستگاه‌های مسئول در این زمینه به نتیجه برسد تاکنون مجوزی برای پرداخت 50 درصد نداریم، دولت در اینباره مصوبه صادر نکرده و منابعی اختصاص نیافته است.

حاجی میرزایی ادامه داد: قطعاً پیگیر هستیم تا از این فرصت برای ارتقای وضعیت حقوقی فرهنگیان استفاده کنیم این تصمیم گیری شامل تمام کارکنان دولت می‌شود و در مورد تمام کارکنان دولت فوق‌العاده ویژه در سقف 50 درصد اجرا نشده است.

وی متذکر شد: در دولت تدبیر و امید در این 8 سال مصوبه‌ای مبنی بر اینکه اجازه داده باشد این 50 درصد به تمام کارکنان پرداخت شود، صادر نشده است.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها