کد خبر : 63120

امیر عابدزاده با حضور چند دروازه‌بان آماده دیگر در تمرینات تیم ملی در جزیره کیش خوب کار کرده است.

به گزارش خبرورزشی - آمادگی بدنی و روحی و روانی امیر عابدزاده در تمرینات تیم ملی در کیش مورد اشاره مربی دروازه‌بان‌های تیم ملی بوده؛ تا جایی که اسکوچیچ را برای تغییر در این پست ترغیب کرده است. یکی از دلایلی که اسکوچیچ به راحتی به محمدرضا اخباری اجازه داد برای حضور در دربی تبریز اردوی تیم ملی را ترک کند نیز همین بوده است. به این خاطر که او به اندازه کافی دروازه‌بان در اردوی تیم ملی دارد. به جز این دو که شانس نخست بازی هستند پیام نیازمند دروازه‌بان تیم سپاهان هم شرایط خوبی در اردوی تیم ملی دارد. 

آمادگی روحی و روانی و هم چنین فنی امیر عابدزاده در اردوی تیم ملی البته چیز عجیبی نیست به این خاطر که امیر عابدزاده در فصل جاری ۲۹ بازی برای ماریتیمو در لیگ برتر پرتغال انجام داده و از سویی با ۱۰۲ سیو در چارچوب دروازه این تیم در بین دروازه‌بان‌های حاضر در لیگ برتر پرتغال در رده سوم جای گرفته است. او  ۹ کلین شیت را هم در کارنامه خوب ثبت کرده است اما علیرضا بیرانوند در هفته‌های پایانی به سبب نیمکت نشینی در آنتورپ از شرایط مسابقه دور شده است. با این حال تغییر در ترکیب تیم ملی به خصوص در چارچوب دروازه یک ریسک بزرگ است. اگر اسکوچیچ در بازی نخست به امیر عابدزاده میدان دهد و این دروازه‌بان مرتکب اشتباه شود هم امیر عابدزاده را از دست خواهد داد و هم علیرضا بیرانوند را... 

در سایر پست‌ها این حساسیت وجود ندارد و سرمربی تیم ملی به سادگی دست به تغییر در ترکیب تیم زده است؛ به طور مثال در دفاع راست رامین رضاییان دیگر حضور نخواهد داشت و احتمالا به جای او صادق محرمی یا سیامک نعمتی بازی خواهد کرد. 

البته به نظر می‌رسد اسکوچیچ بیشتر مایل است در خط دروازه به امیر عابدزاده بازی دهد به خصوص که این دروازه‌بان همانند پدرش دروازه‌بان شجاع و با روحیه ای است اما منطق به او توصیه می‌کند از علیرضا بیرانوند بهره بگیرد. به خاطر تجربیات این بازیکن و هم چنین بازی‌های سختی که در بحرین پیش روی تیم ملی است. اسکوچیچ باز در این باره در روزهای آتی با دستیاران خود مشورت خواهد کرد. 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها