خبرفوری :

کد خبر : 63065

در شرایطی که استقلال از نظر مالی در شرایط بحرانی به سر می‌برد و اختلافات داخلی نیز در این باشگاه اوج گرفته، درخواست وکیل میلیچ کار را برای آبی‌پوشان سخت‌تر از گذشته کرده است.

به گزارش خبرورزشی - وکیل هروویه میلیچ روز  ۱۶ می (۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰) در نامه‌ای خطاب به مسئولان استقلال درباره پرداخت مطالبات این بازیکن کروات به باشگاه مهلتی ۱۵ روزه داد. اگر ۱۵ روز  را کاری در نظر بگیریم، باشگاه استقلال تا جمعه ۱۴ خرداد فرصت دارد مطالبات میلیچ را پرداخت کند و باید دید آیا در شرایط بحرانی آبی‌پوشان چنین اتفاقی رخ خواهد داد یا خیر.

متن کامل نامه وکیل میلیچ به شرح زیر است:

سرور ارجمند

۱/ اینجانب به عنوان نماینده حقوقی موکلم آقای هروویه میلیچ، شهروند کرواسی متولد ۱۰ می ۱۹۸۹ (که از این پس از او به عنوان بازیکن یاد می‌شود) بار دیگر نکاتی را به استحضار جنابعالی می‌رسانم.

مطابق سندی که از بازیکن دریافت کرده‌ام، موارد زیر را به اطلاع می‌رسانم:

A)  بازیکن با باشگاه استقلال (که از این پس با لفظ باشگاه به آن اشاره خواهد شد) قرارداد استخدامی بسته که از ماه آگوست سال ۲۰۱۹ تا ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۱ اعتبار دارد (از این پس به این قرارداد با عنوان قرارداد استخدامی) که مطابق آن باشگاه متعهد به پرداخت ارقام زیر به بازیکن شد:

۱- پیش پرداخت برای فصل ۲۱-۲۰۲۰ با خالص پرداختی ۶۵ هزار دلار آمریکا

۲- پرداخت حقوق ماهانه با رقم خالص ۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار برای فصل ۲۱-۲۰۲۰

۳- پاداش حضور در بازی‌ها مطابق بند ۳.۷ قرارداد استخدامی فی‌مابین

۴- پرداخت جریمه نقدی ۵ هزار دلاری مطابق بند ۳.۱۰ قرارداد استخدامی در صورت تأخیر بیش از ۶۰ روز از موعد پرداخت هریک از ارقام فوق‌الذکر از سوی باشگاه به بازیکن (از این پس به عنوان جریمه به آن اشاره خواهد شد).

B) متعاقب آخرین مکاتبه صورت گرفته میان باشگاه و بازیکن، باشگاه همچنان به نقض مفاد مندرج در قرارداد استخدامی اصرار ورزیده چرا که باشگاه هنوز رقمی قابل توجه به بازیکن که رقم خالص آن ۵۵۲ هزار و ۵۰۰ دلار است را به بازیکن نپرداخته. جزئیات این رقم به شرح زیر است:

- مانده پیش پرداخت برای فصل ۲۱-۲۰۲۰ با رقم خالص ۱۲ هزار ۵۰۰ دلار با موعد پرداخت مورخه ۳۰ آگوست سال ۲۰۲۰.

- حقوق بازیکن در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۰ با رقم خالص ۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار با موعد پرداخت مورخه ۱۰ اکتبر سال ۲۰۲۰.

- حقوق بازیکن در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ با رقم خالص ۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار با موعد پرداخت مورخه ۱۰ نوامبر سال ۲۰۲۰.

- حقوق بازیکن در ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ با رقم خالص ۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار با موعد پرداخت مورخه ۱۰ دسامبر سال ۲۰۲۰.

- حقوق بازیکن در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ با رقم خالص ۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار با موعد پرداخت مورخه ۱۰ ژانویه سال ۲۰۲۱.

- حقوق بازیکن در ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ با رقم خالص ۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار با موعد پرداخت مورخه ۱۰ فوریه سال ۲۰۲۱.

- حقوق بازیکن در ماه فوریه سال ۲۰۲۰ با رقم خالص ۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار با موعد پرداخت مورخه ۱۰ مارس سال ۲۰۲۱.

- حقوق بازیکن در ماه مارس سال ۲۰۲۰ با رقم خالص ۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار با موعد پرداخت مورخه ۱۰ آوریل سال ۲۰۲۱.

- حقوق بازیکن در ماه آوریل سال ۲۰۲۱ با رقم خالص ۱۱ هزار و ۲۵۰ دلار با موعد پرداخت مورخه ۱۰ می سال ۲۰۲۱.

- پاداش حضور بازیکن در مسابقات مجموعاً با رقم خالص ۴۰ هزار دلار مطابق بند ۳.۷ قرارداد استخدامی.

- جریمه کلی با رقم خالص ۴۱۰ هزار دلار آمریکا مطابق بند ۳.۱۰ قرارداد استخدامی .

۲/ یادآور می‌شود که بازیکن لازم می‌داند بیان کند که رویکرد فوق‌الذکر از سوی باشگاه، مشخصاً نقض محرز مفاد قرارداد استخدامی بدون دلایل موجه قابل استناد در مقررات فیفا در اساسنامه نقل و انتقال بازیکنان (که  از این پس به آن به عنوان فیفا RSTP)  بوده است.

۳/ در راستای همین موضوع، بازیکن در کمال احترام از باشگاه تقاضا می‌کند که مطالبات وی را به نحوی که در بالا به آن اشاره شد با واریز مبلغ خالص ۵۵۲ هزار و ۵۰۰ دلار ظرف ۱۵ روز آینده پرداخت کند.

۴/ در صورتی که باشگاه در مهلت معین به تقاضای فوق‌الذکر رسیدگی نکند، بازیکن این حق را برای خود قائل است که به صورت یکجانبه قرارداد استخدامی را فسخ کرده و به انضمام دلیل موجه خود برای انجام این کار، نسبت به طرح شکایت‌ علیه باشگاه به واحد حل اختلاف فیفا با تقاضای دریافت مطالبات خود مطابق بند ۱۷ اساسنامه نقل و انتقال بازیکن در فیفا و همچنین اعمال محرومیت‌های ورزشی علیه باشگاه، تماماً به دلیل تخطی‌های جدی فوق‌الذکر از مفاد قرارداد استخدامی توسط باشگاه اقدام کند.

موضوع ناراحتی و تهدید میلیچ به فسخ قرارداد چندی پیش با واکنش او روبه‌رو شد و این بازیکن در صفحه شخصی‌اش ضمن تشکر از مهدی عبدیان، عضو هیئت مدیره استقلال اعلام کرد که وکیل او مشکلی نداشته است. عبدیان نیز بارها گفته بود که قرارداد میلیچ بدون مشکل تمدید خواهد شد. نامه زیر اما نشان می‌دهد که مشکل فراتر از این حرف‌ها است.

تصویر اسنادی که وکیل میلیچ منتشر کرده است را در زیر ببینید:

متن کامل نامه تهدیدآمیز میلیچ به استقلال/ منتظر فسخ و شکایت باشیم؟

متن کامل نامه تهدیدآمیز میلیچ به استقلال/ منتظر فسخ و شکایت باشیم؟

 

 
 
 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها