کد خبر : 63019

اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعطای میزبانی جام ملت‌ها در سال ۲۰۲۷ به عربستانی‌ها اعتماد نکند طبیعی است فیفا با اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ به عربستانی‌ها مخالفت کند.

به گزارش خبرورزشی - جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر برگزار می شود و عربستان به دنبال این است ۸ سال بعد از برگزاری این بازی‌ها، میزبان جام جهانی باشد و از هم‌اکنون لابی‌های خود را با فیفا آغاز کرده است. 

عربستان  به تازگی میزبان بازی‌های گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود. آنها پیش‌تر برای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ آسیا هم اعلام آمادگی کرده بودند. درخواست فدراسیون فوتبال عربستان از کنفدراسیون فوتبال آسیا این است که میزبانی جام ملت‌ها در سال ۲۰۲۷ را به این کشور اعطاء کند تا در ادامه مورد اعتماد فیفا قرار گیرد و از سویی با برگزاری جام ملت‌ها در سال ۲۰۲۷ برای برگزاری جام جهانی در سال ۲۰۳۰ آماده شود.

در این زمینه می‌شود حق را به عربستانی‌ها داد. اگر کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعطای میزبانی جام ملت‌ها در سال ۲۰۲۷ به عربستانی‌ها اعتماد نکند طبیعی است فیفا با اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ به عربستانی‌ها مخالفت کند. وقتی قرار باشد AFC به عربستانی‌ها اعتماد نکند فیفا هم این کار را انجام نخواهد داد.

جالب اینکه چند کشور دیگر از جمله ایران برای برگزاری میزبانی جام ملت‌ها در سال ۲۰۲۷ اعلام آمادگی کرده‌اند. قطر و هند دیگر رقبای عربستان برای تصاحب امتیاز میزبانی جام ملت‌ها در سال ۲۰۲۷ هستند.

رسانه‌های قطری پیش‌تر نقل کرده بودند ایران و هند شانسی برای میزبانی جام ملت‌ها در سال ۲۰۲۷  ندارند و قطر و عربستان دو نامزد اصلی برگزاری این رقابت‌ها به شمار می‌روند که شانس قطر بیشتر است اما با توجه به اینکه عربستانی‌ها به دنبال برگزاری جام جهانی در سال ۲۰۳۰ هستند شاید معادلات در اعطای میزبانی جام ملت‌های ۲۰۲۷ تغییر کند؛ به خصوص که قطر میزبان دوره قبل جام بود!

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها