کد خبر : 62842

قصه عجیب او در سطح اول فوتبال ایران به پایان رسیده است؛ حکایت یک بازیکن اشتباهی که در یک زمان درست در یک مکان درست حضور داشت

به گزارش روزنامه گل، یکی از بامزه‌ترین داستان‌های این روزها مربوط می‌شود به حضور آدام همتی در حرفه مشاوره املاک. بازیکن سابق پرسپولیس با انتشار یک پست تبلیغاتی در صفحه شخصی‌اش اعلام آمادگی کرده به هموطنان ایرانی برای خرید و فروش مسکن در تورنتو کانادا کمک کند. این داستان یکی از شگفت‌انگیزترین بازیکنان تاریخ معاصر فوتبال ایران است؛ کسی که به شکلی ناگهانی به بالاترین سطح رقابت‌های باشگاهی رسید و حالا در ۲۶ سالگی سر از معاملات املاک در آورده است.

آدام همتی نوه سعید راد، بازیگر سرشناس سینمای ایران است. حضور همتی در پرسپولیس آنقدر عجیب بود که به بخشی از جدل همیشگی کارلوس کی‌روش و برانکو ایوانکوویچ تبدل شد؛ جایی که سرمربی پیشین تیم ملی به سرمربی وقت پرسپولیس طعنه زد و گفت: «سطح فنی شما از انتخاب امثال آدام همتی مشخص می‌شود.» خب واقعیت این است که آدام ستاره بزرگی نبود، اما از اقبال بلندش حضور او در جمع سرخپوشان با محرومیت این باشگاه از خرید بازیکن همزمان شد. پنجره‌ها را بستند و برانکو ناچار بود با همین موجودی ادامه بدهد. پس به همتی هم هرازگاهی بازی می‌‎رسید. او در دیدار گره‌خورده با سپیدرود رشت گل سه امتیازی تیمش را در آخرین ثانیه‌های مسابقه به ثمر رساند و البته که آن گل نقش مهمی در قهرمانی لیگ هجدهم پرسپولیس ایفا کرد. بعدتر همتی حتی در فینال لیگ قهرمانان آسیا هم برای پرسپولیس به میدان رفت.

با این حال باز شدن پنجره‌ها و امکان جذب بازیکن، جایی برای این هافبک بسیار معمولی باقی نگذاشت. در نتیجه او راهی پارس جنوبی جم شد و بعد هم از سومقاییت آذربایجان سر در آورد. با تمام این تفاسیر کمتر کسی می‌توانست حدس بزند پایان این سیر نزولی، فعالیت در حوزه خرید و فروش ملک باشد! هنوز کسی نمی‌داند همتی به بازی ادامه خواهد داد یا نه، اما به هر ترتیب قصه عجیب او در سطح اول فوتبال ایران به پایان رسیده است؛ حکایت یک بازیکن اشتباهی که در یک زمان درست در یک مکان درست حضور داشت. مهم این است که اسم او به عنوان یکی از بازیکنان پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا همیشه در اذهان باقی خواهد ماند.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها