کد خبر : 62534

مجتبی محرمی از تماشای بازی محمدحسین کنعانی‌زادگان در دربی پایتخت به وجود آمده و از او تعریف و تمجید می ‌ند.

به گزارش خبرورزشی- ستاره پرسپولیس در دهه ۶۰ یکی از بازیکنان با تعصب تاریخ این باشگاه نیز به حساب می‌آید. بهترین مدافع چپ تاریخ فوتبال ایران به گواه اغلب کارشناسان که این روزها ساکت و آرام در محله قدیمی‌خودش زندگی می‌کند. با مجتبی محرمی‌گپ و گفتی داشتیم که در زیر می‌خوانید.

قبل از هر چیز می‌خواستیم درباره دربی بپرسیم؟

به نظرم دربی جان دار و خوبی بود که در نهایت باعث خوشحالی ما پرسپولیسی‌ها شد. البته استقلالی‌ها هم برخلاف آنچه تصور می‌شد خوب بازی کردند و...

استقلالی‌ها معترض هستند که یک پنالتی صددرصد آنها گرفته نشده است؟

به هرحال بعد از هر دربی این صحبت‌ها مطرح می‌شود. من نمی‌گویم پنالتی بوده یا نبوده اما ممکن بود ضربه پنالتی استقلالی‌ها خراب شود. شاید هم گل می‌شد ولی من مطمئن هستم تجربه بیشتر پرسپولیسی‌ها به کمک این تیم می‌آمد و باز هم شانس بیشتری برای بردن داشتند.

منظورت بازیکنان پرسپولیس است؟

هم بازیکنان و هم کادرفنی پرسپولیس تجربه بیشتری دارند. این موضوع را شما در طول بازی می‌توانستید مشاهده کنید. ضمن آن که واقعا بچه‌ها با جان و دل جنگیدند و از گل خود محافظت کردند.

بهترین بازیکن پرسپولیس چه کسی بود؟

همه خوب بودند و نمی‌شود اسم آورد!

ایرادی که ندارد. از نظر خودتان اسم یکی را بگویید؟

فقط می‌توانم بگویم خوشا به غیرت محمدحسین کنعانی‌زادگان!

خیلی خوب بازی کرد.

مهم تر از آن این بود که کنعانی‌زادگان مصدوم شد و بازی کرد. مچ پایش آسیب دیده بود اما با غیرت و تعصب فراوان درخط دفاع بازی کرد و کنار سید جلال تمام سرها را زدند. این دو اجازه ندادند روی توپ‌های هوایی استقلالی‌ها به پرسپولیس ضربه بزنند.

کنعانی زادگان البته به خاطر همین مصدومیت از سفر بوشهر و جام حذفی معاف شد؟

گفتم که در نسل امروز بازیکنان ایرانی خیلی کم دیده می‌شود فوتبالیستی سلامت خود را به خطر بیندازد و بازی کند. کنعانی زادگان برای دربی فداکاری کرد و اتفاقا بهترین بازیکن زمین هم بود.

گفته می‌شود به احتمال زیاد کنعانی زادگان بعد از پایان فصل به قطر می‌رود. در این رابطه نظری ندارید؟

من نمی‌توانم نظر بدهم و این یک تصمیم شخصی است.

شما موافق جدایی او هستید یا نه؟

طبیعی است بازیکنی با این کیفیت و ملی پوش در پرسپولیس بماند باعث خوشحالی همه ما پرسپولیسی‌هاست منتهای مراتب باید شرایط زندگی را هم در نظر بگیرید. اینکه یک بازیکن فوتبال چند سال می‌تواند بازی کند؟ اگر یک مرتبه با مصدومیت شدیدی مواجه و فوتبالش تمام شد، چی؟ بعد از پایان فوتبال کسی سراغش را می‌گیرد؟ همه این مسائل را کنار هم بگذارید و بعد ببینید کنعانی زادگان حق دارد به قطر برود یا نه؟

به نظر می‌رسد یک جورهایی حرف دل خودتان را هم زدید که به خاطر پرسپولیس قید پیشنهادات مالی سنگین را زدید اما حالا...

از ما که گذشت. تصمیمات من و همبازیانم اغلب دلی بود و آن زمان هم خیلی چیزها معرفتی طی می‌شد. حالا دوره و زمانه فرق کرده است. پشیمان هم نیستم وقتی می‌بینم هنوز مردم و هواداران پرسپولیس مجتبی محرمی‌را به خاطر دارند.

صحبت از همبازیان شما شد. با آنها در ارتباط هستید؟

بله، با اغلب آنها تلفنی صحبت می‌کنم و همین چند روز پیش محسن عاشوری لطف کرد تماس گرفت تا تولدم را تبریک بگوید و کلی گپ زدیم. او سرمربی بادران است و در کارش هم موفق است. بهترین‌ها را برای محسن و تیمش و همه پیشکسوتان پرسپولیس آرزو می‌کنم.

برگردیم به دربی! بهترین صحنه بازی پرسپولیس و استقلال کدام لحظه بود؟

گل عیسی آل کثیر که حرف نداشت. واقعا خیلی خوب از تله آفساید مدافعان استقلال رد شد و ریباند شوت شهریار مغانلو را تبدیل به گل کرد اما به شخصه از توپی که علی شجاعی از روی خط دروازه پرسپولیس درآورد لذت بردم.

خیلی صحنه عجیب و تأثیر گذاری بود. اگر علی شجاعی ضربه سر سیاوش یزدانی را دفع نمی‌کرد بازی مساوی می‌شد؟

دقیقا همین طوراست. شجاعی با تیزهوشی سرنوشت بازی را عوض کرد و نشان داد حق اش است بیشتر بازی کند و دیده شود. او یک‌هافبک چپ است و مدافع نیست ولی در آن صحنه مثل یک مدافع حرفه ای توپ را از روی خط دروازه بیرون کشید.

وحید امیری هم در پُست شما بازی کرد. عملکرد او را در سمت چپ خط دفاعی پرسپولیس چگونه دیده اید؟

امیری مدافع چپ نیست اما آن قدر با هوش است که توانسته در غیاب سعید آقایی در این پست بازی کند. او در حمله خیلی بهتر از دفاع است و به خاطر دوندگی بالایی که دارد توانسته مهره ای کلیدی باشد. روی گل پرسپولیس در دربی هم وحید امیری نقش داشت.

به نظر شما این پرسپولیس می‌تواند پنجمین قهرمانی متوالی خود در لیگ برتر را جشن بگیرد؟

سپاهان اصفهان امسال رقیب سرسختی است. این تیم می‌تواند پرسپولیس را اذیت کند ولی به هرحال پرسپولیس کادرفنی و بازیکنان خوب و با تجربه ای دارد که می‌توانند سرنوشت ساز باشند. یحیی گل محمدی هم مربی باهوشی است و من از ته دل آرزو می‌کنم این اکیپ نه تنها قهرمان لیگ برتر شوند بلکه جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا را نیز بالای سر ببرند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها