کد خبر : 62523

حسن روشن پیشکسوت استقلال گفت: اگر از شرطه عراق، الدحیل را شکست نمی‌داد شاید الان استقلال حذف شده بود.

به گزارش خبرورزشی - تیم استقلال که به عنوان صدرنشین گروه C لیگ قهرمانان آسیا به مرحله یک هشتم نهایی رسید پس از بازگشت به کشور در دو دیدار متوالی مقابل ذوب آهن و پرسپولیس شکست خورد. حسن روشن درباره دلایل شکست استقلال در دو دیدار اخیر در لیگ برتر حرف زد. متن این پرسش و پاسخ در ادامه می‌آید:

استقلال چرا به پرسپولیس باخت؟

این به خاطر نقطه ضعفی بود که در خط دفاعی استقلال مشهود است و کادر فنی هیچ توجهی به آن نمی‌کند.

بیشتر در این باره توضیح می‌دهید؟

طوری که استقلال مقابل پرسپولیس گل خورد، قبلاً هم در لیگ برتر مشابهش را بارها دیده بودیم. اینکه وسط خط دفاعی باز باشد و مهاجم حریف بتواند راحت با دروازه‌بان تک به تک شود را فقط در تیم استقلال می‌بینیم. در همه تیم‌ها اغلب گل روی ارسال از چپ و راست یا ضربات کاشته ایستگاهی به ثمر می‌رسد ولی استقلال بیشتر گل‌هایش را از عمق دفاع می‌خورد که این نشان می‌دهد ضعف بزرگی در این بخش وجود دارد.

چرا کادرفنی متوجه این موضوع نمی‌شود؟

این را باید از خودشان بپرسید. ولی من فکر می‌کنم اتفاقاتی که در عربستان رخ داد روی این موضوع تاثیر گذار است.

آقای مجیدی! تیمت فقط در عربستان خوب بود؟/ عراقی‌ها نبودند استقلال حذف شده بود/ استقلال چندبار از یک سوراخ گزیده می‌شود؟

کدام اتفاقات؟

استقلال همین ضعف را در لیگ قهرمانان هم داشت. مقابل الدحیل آن فوتبالیست سیاه پوست قدبلند (اولونگا) بارها از عمق دفاع ایجاد خطر کرد و فکر می‌کنم پنج بار دروازه استقلال را گشود. این یعنی یک ضعف بزرگ که شما روی یک شیوه گل بخورید و باز همان شیوه تکرار شود! انسان که نباید دوبار از یک سوراخ گزیده شود. این یعنی اینکه کادرفنی اصلا حواسش به این موضوع نیست. شاید اگر شرطه، دحیل را شکست نمی‌داد اصلا الان استقلال حذف شده بود و نتایج دیگری در گروه رقم می‌خورد. در واقع پیروزی الشرطه روی ضعف استقلال سرپوش گذاشت تا کادر فنی به راحتی از کنارش بگذرد و مقابل ذوب‌آهن و پرسپولیس هم دوباره همان شکلی گل بخورد.

با این وضعیت آینده تیم را چطور پیش بینی می‌کنید؟

استقلال دیگر لیگ را از دست داده و باید همه تمرکزش را روی جام حذفی و آسیا بگذارد. البته به شرطی که این نقطه ضعف‌ها را بپوشاند. مادامی‌که این وضعیت در خط دفاعی وجود داشته باشد استقلال به هیچ جایگاهی دست پیدا نمی‌کند.

مجیدی قبل از دربی گفته بود به دلیل این که تیم را خودش نبسته در برخی پست‌ها بازیکن کم دارد. این توجیه خوبی برای دو شکست متوالی است؟

اصلاً این قبیل مسائل دیگر کاربرد ندارد. وقتی تیمی‌را تحویل گرفتید همه نتایج خوب و بدش به حساب سرمربی نوشته می‌شود. چطور در عربستان که تیم با صدرنشینی صعود کرد کسی نگفت این تیم بد است؟ حالا که دو تا باخت آورده استقلال بد شد؟ اتفاقاً استقلال یک تیم پر مهره است ولی ضعف تاکتیکی دارد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها