کد خبر : 62229

جمعه شب، تیم‌های فوتبال استقلال و پرسپولیس نود و پنجمین دربی پایتخت را برگزار خواهند کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، تیم‌های فوتبال پرسپولیس و استقلال جمعه شب و از ۱۹:۳۰ در چارچوب مسابقه‌ای از هفته بیست و سوم رقابت‌های لیگ برتر به مصاف هم می‌روند. دیداری که با توجه به جایگاه کنونی ۲ تیم در جدول و همچنین حضور ۲ سرمربی جوان در نیکمت هر ۲ تیم از حساسیت خاصی برخوردار است.

اما نکته جالب ۳ دربی گذشته این ۲ تیم نتیجه مشابه آن و پر گل بودن این مسابقات است. مسابقاتی که ۲ بازی از آن‌ها را فرهاد مجیدی و یحیی گل محمدی سرمربیان ۲ تیم بوده اند و بازی‌های پر گل، هیجانی و هجومی از ۲ تیم شاهد بوده ایم.

استقلال و پرسپولیس در دربی‌های ۹۲، ۹۳ و ۹۴ با تساوی ۲ - ۲ بازی خود را به اتمام رسانده اند؛ به عبارتی در ۳ مسابقه آخر این ۲ تیم ۱۲ گل به ثمر رسیده است و هر کدام از ۲ تیم ۶ گل زده و هیچ کدام از آن‌ها نسبت به یکدیگر برتری نداشته اند.

دربی ۹۵ جمعه برگزار خواهد شد. با وجود آمار خوب گلزنی‌های این ۲ تیم هم در لیگ قهرمانان آسیا و هم در لیگ برتر و همچنین روش مربیگری سرمربیان جوان استقلال و پرسپولیس (مجیدی و گل محمدی) می‌توان امیدوار بود این مسابقه نیز مانند ۳ دربی برگزار شده گذشته پر گل و زیبا به اتمام برسد.

نتایج ۳ دیدار گذشته استقلال و پرسپولیس:

دربی ۹۲، ۹۸/۱۱/۱۷

استقلال ۲ – پرسپولیس ۲

گلزنان: ارسلان مطهری ( ۲ بار ) برای استقلال و علی علیپور و بشار رسن برای پرسپولیس

دربی ۹۳، ۹۹/۰۵/۰۶

پرسپولیس ۲ – استقلال ۲

این دیدار در پایان و در ضربات پنالتی با نتیجه ۶ بر ۳ به سود تیم استقلال تهران به اتمام رسید.

گلزنان: مهدی قایدی و محمد دانشگر برای استقلال و بشار رسن و علیپور برای پرسپولیس

دربی ۹۴، ۹۹/۱۰/۲۲

استقلال ۲ – پرسپولیس ۲

گلزنان: ارسلان مطهری و مهدی قایدی برای استقلال و مهدی عبدی و وحید امیری برای پرسپولیس

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها