کد خبر : 61837

تیم پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف تیم نه‌ چندان مطرح استقلال تاجیکستان برود.

به گزارش میزان، مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بامداد شنبه با مشخص شدن تکلیف ۸ تیم صعود کننده به دور حذفی به اتمام رسید و در پایان ۵ تیم پرسپولیس ایران، استقلال ایران، استقلال تاجیکستان، النصر عربستان و شارجه امارات به عنوان تیم‌های صدرنشین گروه‌های پنج گانه در کنار ۳ تیم برتر دوم یعنی تیم‌های تراکتور ایران، الهلال عربستان و الوحده امارات جواز صعود به مرحله یک چهارم نهایی منطقه غرب لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کردند.

با پایان دور مقدماتی تیم‌های قطری السد، الدحیل و الریان از صعود بازماندند و حتی تیم الاهلی عربستان هم با تساوی در دیدار آخر خود، از راهیابی به جمع هشت تیم برتر دور حذفی بازماندند. در این بین مقتدرترین تیم ایرانی راه یافته به دور حذفی، پرسپولیس است که موفق شد با کسب ۵ برد از شش بازی و کسب ۱۵ امتیاز به عنوان تیمی که بیشترین امتیاز را کسب کرده گام به جمع هشت تیم برتر گذاشت. با توجه به نمایش قدرتمندانه سرخپوشان در دور گروهی و همچین تجربه بالای بازیکنان این تیم در لیگ قهرمانان آسیا که سابقه دو بار حضور در فینال این رقابت‌ها در طی سه فصل اخیر را در کارنامه دارند. می‌توان پرسپولیس را یکی از مدعیان اصلی قهرمانی به حساب آورد.

طبق برنامه نیز پرسپولیس باید در دور نخست مرحله حذفی به مصاف تیم نه جندان مطرح استقلال تاجیکستان برود و در سایر بازی‌ها استقلال رو در روی الهلال قرار می‌گیرد و النصر عربستان به مصاف تراکتور خواهد رفت. در آخرین بازی هم دو تیم اماراتی شارجه و الوحده باید با هم دیدار کردند.   مطمئنا با قرعه خوبی که در مقایسه با سایر رقبا نصیب پرسپولیس شده و از طرف دیگر از آنجایی که یکی از دو تیم قدرتمند الهلال و استقلال در مصاف باهم حذف خواهند شد، باید دید آیا گل‌محمدی می‌تواند با استفاده از شرایط پیش آمده جواز صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان و حضور در فینال را کسب خواهد کند.

این درحالیست که پرسپولیس در سه سال اخیر و در حالی که با مشکلات عدیده‌ای از جمله بسته بودن پنجره و در اختیار نداشتن بازیکنان، دو بار راهی دیدار پایانی شدند، اما در هر دو بار دست خالی برگشتند، اما قرمر‌ها امیدوارند با کسب قهرمانی هم دل هواران را شاد کنند. ضمن اینکه حذف تیم‌های قدرتمندی همچون الدحیل قطر، الاهلی عربستان و السد قطر هم یک اتفاق ویژه برای پرسپولیسی‌ها است تا در غیاب این تیم‌ها بتواند برای اولین قهرمانی در آسیا را تجربه کند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها