کد خبر : 61099

سایت گل هند خبر داد که فدراسیون فوتبال هند علیه باشگاه پرسپولیس به کنفدراسیون آسیا شکایت کرده است.

به گزارش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران، سایت «گل» هند خبر داد که فدراسیون فوتبال هند به دلیل انتشار پست توهین آمیز باشگاه پرسپولیس پیش از سفر به هند برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا، به AFC شکایت کرده است.

صفحه رسمی اینستاگرام پرسپولیس پیش از سفر به هند پستی منتشر کرد و دوران فتح هند به وسیله پادشاه ایران در گذشته را مرور و این حادثه تاریخی را به حضور این تیم در لیگ قهرمانان و فتح دوباره این کشور تشبیه کرده بود.

این پست جنجالی باشگاه پرسپولیس واکنش های زیادی را از سوی کاربران هندی داشت و این پست را توهین آمیز تلقی کردند. البته باشگاه پرسپولیس بلافاصله آن را حذف کرد و با انتشار پستی دیگر عذرخواهی کرد.

به ادعای گل در نامه ارسالی فدراسیون فوتبال هند به AFC که در آن به تخطی باشگاه پرسپولیس از بند‌های ۵۰ و ۵۸ اساسنامه اخلاقی و انضباطی AFC اشاره شده، آمده است: فدراسیون فوتبال هند مراتب شکایت خود از رفتار نامناسب باشگاه پرسپولیس، نماینده کشور ایران قبل از آغاز رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و به طور خاص قبل از سفر به هند را اعلام می‌کند.

این باشگاه یک سری پست‌های مشخص را در صفحه رسمی اش در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که منجر به جریحه‌دار شدن احساسات مردم هند شده و واکنش رسانه‌ها را در پی داشته است.

آن پست نشان دهنده یک رویکرد هجومی غیرمنطقی نسبت به فدراسیون فوتبال هند و مردم این کشور بود که کاملاً خارج از چارچوب‌های اخلاقی هر ورزشی است.

از آن جایی که این رفتار نامناسب مشخصاً نشان دهنده ناتوانی آن‌ها در رویداد‌های سطح بالای این‌ چنینی است، فدراسیون فوتبال هند قویاً این رفتار را محکوم می‌کند و خواهان اقدامی مناسب از سوی AFC علیه باشگاه پرسپولیس است.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها