کد خبر : 60963

آتیلا حجازی بازیکن و مربی اسبق تیم استقلال چند سالی است که در کشور ترکیه کار و زندگی می‌کند اما از اخبار فوتبال ایران بی اطلاع نیست.

به گزارش خبرورزشی -  آتیلا حجازی در آستانه شروع مسابقات تیم استقلال در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا گفت: استقلال تیمی خوب و با پتانسیل بالاست که به نظرم از گروه خود صعود خواهد کرد. نام استقلال همواره در آسیا دارای اعتبار بوده و تیم‌های تازه تاسیس باید از استقلال بهتر بترسند. خوشبختانه فرهاد مجیدی تجربه خوبی از لیگ قهرمانان دارد چون سالیان زیادی در این مسابقات حضور داشته و حتی سابقه قهرمانی آسیا را هم داراست امیدوارم این تیم خوب تحت حمایت مسئولان بتواند برای بار سوم قهرمان قاره شود.

این پیشکسوت فوتبال در خصوص شرایط دیگر تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان گفت: در گام نخست تیم فولاد خوزستان پیروزی مقتدرانه برابر حریفم را طی کرد و  امیدوارم در مسابقات آینده هم موفق باشد. تیم پرسپولیس در شرایط خوبی قرار دارد و می‌تواند از گروهش صعود کند در این حال خیلی دوست دارم تیم تراکتور که از تیم‌های پرطرفدار و با ریشه کشور است نیز موفق شود از گروه خود به مرحله بالاتر برود.

از آتیلا این سوال کردیم آیا مصاحبه علی دایی که در آن اظهار داشته قبل از این که به صورت حرفه‌ای در تهران فوتبالش را دنبال کند طرفدار تیم استقلال بوده است را دیده و چه نظری دارد در پاسخ گفت: چه اشکالی دارد که افراد خیلی صادقانه درباره احساسشان در گذشته صحبت کنند. در تاریخ دو باشگاه افراد زیادی بودند که طرفدار استقلال و پرسپولیس بوده اما بعد از چند سال مسیر زندگیشان عوض شد. من خودم تا جایی که یادم می‌آید طرفدار تیم استقلال بودم دلیلش هم مشخص است. از نوجوانی پدرم دروازه‌بان این تیم بود و من برای دیدن بازی‌های ایشان و تیم استقلال به ورزشگاه می‌رفتم و روی نیمکت استقلال می‌نشستم. حتی در آن بازی معروف یک بر صفر که ۱۲۰ هزار تماشاگر در استادیوم آزادی حضور داشته و کنار زمین چمن روی پیست تارتان نشسته بودند من روی نیمکت استقلال نشسته بودم. در آن سال‌ها به نظرم سطح فرهنگی جامعه بالاتر بود چون حتی از بینی یک نفر خون نیامد و یک نفر هم به دیگری ناسزا نگفت ولی الان نه تنها در ورزشگاهها بلکه در کوچه و خیابان‌ها افراد بدون در نظر گرفتن اینکه زن و بچه مردم در آن محوطه حضور دارند با یکدیگر دعوا کرده و حرف‌های رکیک به زبان می آورند. نمی‌دانم چرا هموطنان عزیز از نظر  اعصاب اینقدر ضعیف شده اند.

حجازی درباره تیم ملی نیز گفت: چیزی که واقعاً برایم ناراحت کننده بود شیوه انتصابات رئیس جدید فدراسیون فوتبال است. بالاخره در فوتبالی که رئیس آن با لابی انتخاب می‌شود سرپرست تیم ملی آن نیز از میان کلی بازیکن بازنشسته ادوار مختلف تیم ملی یک فرد ناشناس می‌شود. به نظرم در موضوع سرپرست تیم ملی یک پشت پرده بزرگ وجود دارد. من هیچ مشکلی با آقایی که سرپرست تیم ملی شده ندارم و برایش به عنوان یک هموطن و یک انسان احترام قائل هستم اما اگر شما یک لیست دست اهالی فوتبال می‌دادید و می‌گفتید نام ۲۰۰ نفر را به عنوان گزینه برای سرپرستی تیم ملی بنویسید فکر نمی‌کنم کسی نام سرپرست جدید تیم ملی را در آن فهرست ۲۰۰ نفره می‌نوشت. به هر حال در مملکت ما از این جور مسائل خیلی وجود دارد و هر کی سر سفره می‌نشیند ابتدا دوستان و اقوام را دور سفره جمع میکند. در ارگان‌های مختلف هم می‌بینیم که فرزندان خودشان، بچه برادر و بچه خواهر و بچه دوست و بچه همسایه را سر کار می‌برند و کمتر ملاک شایسته سالاری و تخصص است.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها