کد خبر : 60962

باشگاه پرسپولیس با گذشت چیزی حدود چهار ماه از فینال لیگ قهرمانان آسیا هنوز نتوانسته طلب خود از ای‌اف‌سی را وصول کند.

به گزارش ورزش سه ، پیروزی‌های متوالی شاگردان یحیی گل‌محمدی در لیگ قهرمانان آسیا، هواداران پرسپولیس را به یک تحول اقتصادی در این باشگاه امیدوار کرده بود. آن‌ها با صعود به فینال، دو میلیون و ۸۱۰ هزار دلار درآمدزایی کردند که رقمی معادل بودجه پرسپولیس در پنجره تابستانی و زمستانی امسال محسوب می‌شود و همچنین شرایط پرداخت بدهی‎‌های این باشگاه را فراهم می‌کرد.

با گذشت چیزی حدود چهار ماه از فینال لیگ قهرمانان آسیا اما باشگاه پرسپولیس هنوز نتوانسته طلب خود از ای اف سی را وصول کند. سرخ‌ها که در زمان برگزاری فینال، تیم مدیریتی دیگری را بر مسند هدایت خود داشتند، آن زمان از کنفدراسیون فوتبال آسیا درخواست کردند که باتوجه به تحریم ها و مشکلات بانکی، پاداش پرسپولیس را پس از پایان بازی با اولسان، به صورت نقد در دوحه تحویل بدهند اما ای اف سی پاسخ داد که «چنین اتفاقی ممکن نیست و باید سلسله مراتب طی شود.»

عکس| تصمیم قطعی AFC برای پاداش ۷۰ میلیاردی پرسپولیس

 

پس از بازگشت به ایران، قرمزها این بار با نامه نگاری ابتدا خواستار روشن شدن مبلغ پاداش خود داشتند و سپس در چند نامه دیگر، از ای اف سی خواستند که این رقم را به حساب این باشگاه یا فدراسیون فوتبال ایران واریز کند اما پاسخ واضحی دریافت نکردند و پالس مثبتی هم از کولالامپور به این باشگاه نرسید تا امیدها برای وصول کردن این طلب به حداقل برسد.

بنابراین سه مشکل در این راه وجود خواهد داشت: «مشکلات بانکی، اف ای تی اف و تحریم». تا زمانی که این سه مشکل پابرجا باشند، پرسپولیس امکان دریافت پاداش خود را به هیچ وجه نخواهد داشت و همانطور که فدراسیون فوتبال در راه رسیدن به پاداش جام جهانی ناکام ماند، پرسپولیس نیز هرچه تلاش کند، به در بسته خواهد خورد.

باشگاه پرسپولیس از صعود به فینال ۲ میلیون و ۸۱۰ هزار دلار درآمدزایی کرد که ۵% این رقم به خیریه ای اف سی می‌رسد. همچنین ۱۰ هزار دلار برای جریمه آل کثیر کسر خواهد شد و اگر جریمه دیگری نباشد، پرسپولیس احتمالا ۲ میلیون و ۶۵۹ هزار دلار از کنفدراسیون فوتبال آسیا طلبکار است. رقمی که با حضور سرخ ها در فصل جاری افزایش خواهد یافت اما مشخص نیست که چه زمانی وصول شود.

پرسپولیس همین حالا بخشی از این رقم را باتوجه به طلب بزرگ به ماریو بودیمیر استقراض کرده و بخشی دیگر هم احتمالا به بازیکنان خواهد رسید. شاید با صدور حکم نهایی گابریل کالدرون، سرخ‌ها رقم بیشتری را هم پیشخور کنند و البته کسی نمی‌داند که در صورت تداوم سه مشکل بالا، این تعهدات به چه شکلی پاسخ داده خواهند شد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها