کد خبر : 60608

طی یکی دو فصل اخیر بار‌ها شاهد انتشار ترکیب دو تیم استقلال و پرسپولیس ۲۴ ساعت پیش از برگزاری دیدار‌های این دو تیم بوده ایم که باعث تعجب مربیان و مدیران هر دو باشگاه است.

به گزارش خبرگزاری دانشجو، پرداختن به ترکیب احتمالی تیم های محبوب و بزرگ در لیگ های معتبر اروپا یا آسیا یکی از سرگرمی های مخاطبان فوتبالی بوده و هنوز هم این رویه در رسانه های رسمی ادامه دارد. اینکه ترکیب اصلی تیم های برای دیدارهای لیگ یا تورنمنت هایی مانند جام حذفی را بر اساس محرومان و مصدومان تیم ها و با توجه به رقابتهای قبلی این قبیل تیم ها حدس بزنند اما این رویه در سالهای اخیر به ویژه در یکی دو فصل اخیر به شکلی دقیق تر از همیشه انجام می شود.

از نکات غیرمعمول دیگر در این ارتباط سیستم و روش بازی تیمهاست. اینکه بطور مثال کادر فنی تیم استقلال پس از 13 بازی با دفاع 4 نفره یکباره تصمیم می گیرد بازی چهاردهم را با دفاع 3 نفره برگزار کند ولی این خبر با اسامی بازیکنان اصلی در قالب دفاع 3 نفره دقیق و درست در رسانه های مجازی منتشر می شود از عجایب این دوره و زمانه است.

انتشار خبر نیمکت نشینی مهمترین بازیکن تیم پرسپولیس در یکی از دیدارهای حساس این تیم و تغییر سیستم تیم یحیی گل محمدی در یکی از رقابتهای مهم لیگ برتری هم کم اتفاق نیفتاده که البته برخی از کانال ها و صفحات اینستاگرامی 24 ساعت پیش از اعلام لیست نهایی بازیکنان این تیم برای دیدار در لیگ یا جام حذفی از آنها خبر دارند.

در صحبتهایی که در این باره با مدیران هر دو باشگاه انجام شده مشخص است که هیچ یک از مدیران دو باشگاه از این وضعیت رضایت ندارند و این موضوع را به ضرر تیم شان دانسته و معتقدند که با انتشار ترکیب دقیق و سیستم درست بازی تیم 24 ساعت زودتر از دیدارهای این دو تیم کمک مهمی به رقبای آنها می شود تا با اطلاعات دقیق تری به دیدار سرخابی ها بیایند.

برخی از نزدیکان به هر دو باشگاه حتی بر این باورند که برخی افراد نزدیک به این دو تیم بابت لو دادن ترکیب و سیستم استقلال و پرسپولیس برای دیدارهای پیش رو از این صفحات و کانال ها پول می گیرند. علاوه بر این تعدادی دیگر از نزدیکان به این دو تیم معتقدند ورود برخی سایتهای شرطبندی نیز در این ارتباط موجب شده تا برخی از افراد درون و یا کنار تیم ها به این شکل وسوسه شده و با دریافت مبالغی ترکیب دقیق و سیستم آنها را لو بدهند.

دربی 94

در همین باره حتی شنیدیم جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با انتقاد از این موضوع از کادر فنی خود خواسته اند در این باره با حساسیت بیشتری به این موضوع ورود کرده و مراقب این مسأله باشند. مدیرعامل باشگاه پرسپولیس بر این باور است که صرف هزینه چند ده میلیاردی در طول یک فصل نباید از این طریق موجبات آگاهی رقبا از ترکیب این تیم را ایجاد کند و باید با عوامل دخیل در این باره برخورد جدی صورت بگیرد تا ازین پس کسی به خودش اجازه ندهد که درباره ترکیب تیم خبری به بیرون بدهد.

پیش از این و با باز بودن تمرینات تیمها می شد حدس زد که حضور خبرنگاران و هواداران در تمرینات می توانست باعث شود که حدس هایی درباره ترکیب اصلی سرخابی ها و سیستم اتخاذی کادر فنی شان زده شود ولی در این سالها تمرینات تیم ها روز قبل از بازی بدون حضور تماشاگر و اصحاب رسانه برگزار می شد. به ویژه در این یک سال که به دلیل کرونا همه تمرینات تیم ها پشت درهای بسته برگزار می شود ظهور این پدیده باعث نگرانی کادر مدیریتی و فنی هر دو تیم شده است.

شنیده ها از نزدیکان به این دو باشگاه حاکی از آن است که گروهی از سوی مدیریت دو باشگاه مأمور شده اند تا در این باره تحقیق کرده و با زیر نظر گرفتن تک تک افرادی که با تیم در ارتباط هستند این موضوع را به دقت بررسی کرده و آنهایی که مشکوک به لو دادن فهرست نهایی دو تیم هستند را به باشگاه معرفی کنند تا با شدیدترین جرایم روبرو شوند.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها