کد خبر : 60599

گاهی در فوتبال ما اتفاقاتی رخ می‌دهد که بی تعارف به این نتیجه می‌رسیم حق با کنفدراسیون فوتبال آسیا است که به ما میزبانی بازی‌های مهم را نمی‌دهد.

به گزارش خبرورزشی - نمونه‌اش میزبانی بازی‌های باقی مانده انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ که قرار است خرداد ماه در بحرین برگزار شود. شما تصور کنید قرار بود بازی مثلا بحرین و عراق در استادیوم امام رضا مشهد برگزار شود و دو تیم وقتی وارد زمین می‌شدند با چمن بلند روبه‌رو می‌شدند! 

در عصر ارتباطات و هزاره سوم و در حالی که در بیشتر کشورها اتحادیه باشگاه ها برگزار کننده لیگ است و فدراسیون فوتبال نقش نظارتی دارد تیم‌های میزبان برای امتیازگیری رو به ترفندهایی می‌آوردند که دهه‌هاست منسوخ شده و تنها در فوتبال ایران با چنین رفتارهایی مواجه هستیم. بازی فولاد – پیکان را به یاد دارید. عرض زمین استادیوم شهدای فولاد را بزرگ و کنار خط طولی را گل کردند تا نادر محمدی نتواند پرتاب اوت‌های بلندی داشته باشد. 

بهتر است با خود خلوت کنیم و این پرسش را مطرح کنیم آیا ما با این رفتارها می‌توانیم میزبان جام ملت‌ها شویم؟ جام ملت‌های ۲۰۲۷ که درخواست داده‌ایم و آیا با این رفتارها باید به تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا مبنی بر اعطای میزبانی به بحرینی‌ها معترض باشیم؟  فولادی‌ها گفتند بزرگ کردن عرض زمین به خاطر بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا بوده و پدیده هم مدعی شده اصلا روحش از بزرگ بودن چمن خبر نداشته! بر فرض که هر دو ادعا درست باشد اما در بازی‌های بین المللی چنین بهانه هایی خریدار ندارد و تنها موجب رفتن آبروی فوتبال ایران می‌شد. به خصوص که هم استادیوم شهدای فولاد و هم استادیوم امام رضا مشهد جز استادیوم‌های تازه تاسیس و آماده میزبانی از بازی‌های بین المللی هستند. 

بدون شک برای میزبانی بازی‌های مهم ابتدا باید رفتار حرفه‌ای داشته باشیم. باید برای بردن به فوتبال تکیه کنیم و نه بزرگ کردن عرض زمین یا بلند کردن چمن که حریف نتواند به خوبی روی زمین بازی کند. ابتدا باید اشکالات خود را رفع کنیم و بعد به کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر اعطای میزبانی به بحرینی‌ها گله‌مند باشیم. بحرینی که دست کم در سال‌های اخیر میزبان جام ملت‌های جوانان آسیا با ۱۶ تیم بوده و می‌خواسته اسفند ماه هم میزبان جام ملت‌های نوجوانان آسیا باشد که این مسابقات به بهانه کرونا لغو شد. اما ما هنوز درگیر بازی های داخلی هستیم و برگزاری بازی‌های لیگ‌مان با حرف و حدیث همراه است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها