کد خبر : 60549

در دهه ۶۰ و اوایل دهه ۷۰ فوتبالیست‌های ارزشمندی در جامعه ارامنه کشور بودند که خواهان زیادی در تیم‌های دیگر داشتند.

به گزارش ورزش سه ، بغل پای ماسیس هاکوپیان و پیروزی یک بر صفر آرارات برابر پرسپولیس در تیرماه سال ۱۳۷۰و شادی بیش از ۱۰ هزار هوادار ارمنی مستقر در ضلع جنوبی ورزشگاه آزادی یکی از به یاد ماندگارترین تصاویر تاریخ فوتبال در بین آراراتی‌هاست. 

پرسپولیس آن روزها یکی از بهترین پرسپولیس‌های تاریخ بود که سه ماه بعد در ۲۶ مهر ماه به مقام قهرمانی رقابت‌های جام در جام باشگاه‌های آسیا رسید.

در آن گرمای کشنده چهاردهم تیرماه تابستان سال ۷۰ شاگردان پروین هر چه زدند به در بسته خورد. بازی بی نقص ژورس غازاریان در قلب خط دفاعی باعث شد تا هواخواهان زیادی بعد از آن بازی داشته باشد. 

عکس| تغییر مسیر دو ستاره از پرسپولیس به استقلال

در روزنامه کیهان ورزشی سال ۱۳۷۱ آمده است پرسپولیس در آن روزها با ژورس غازاریان و ادموند اختر که در خط حمله آرارات بازی می کرد توافق کرده بود و هر دو بازیکن برای بستن قرار داد به هیئت فوتبال تهران هم رفته بودند که بدلیل به تعویق افتادن نقل و انتقالات در آن سالها هر دو  انتقال انجام نشد.

جالب توجه است تعویق نقل و انتقالات سرنوشت هر دو بازیکن را عوض کرد و رنگ پیراهن این دو فوتبالیست از قرمز به آبی تغییر کرد. در سال ۷۲ ژورس غازاریان به استقلال پیوست و یک سال بعد ادموند اختر راهی استقلال شد.

ادموند اختر به استقلال پیوست و دو بار موفق شد دروازه پرسپولیس را داربی های تهران باز کند. بار اول در داربی معروف و جنجالی دوبر دو دی ماه ۱۳۷۳ او موفق به گلزنی به احمدرضا عابدزاده در دقایق آخر بازی شد و بار دوم در داربی مرداد ۱۳۷۴ اختر دروازه نیما نکیسا را در شب شکست سه بریک پرسپولیس برابر استقلال گشود.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها