کد خبر : 60289

شهاب‌الدین عزیزی خادم، رئیس فدراسیون فوتبال مدعی شد شیخ سلمان رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از واگذاری میزبانی بازی‌های مقدماتی جام جهانی به کشور متبوعش بی‌خبر بوده است!

به گزارش تسنیم ، -  شهاب‌الدین عزیزی خادم در حاشیه تمرین امروز (شنبه) تیم ملی فوتبال کشورمان درباره مسئله مربوط به میزبانی تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی قطر: ما از همه پتانسیل خود استفاده می‌کنیم و به دنبال راهی برای برون‌رفت از این چالش و ظلمی هستیم که بر فوتبال ایران مترتب شده است. این کار هم در بخش دیپلماتیک، هم از طریق مراجع مرتبط، هم خودم و هم تیم همکار حقوقی ما با قوت پیگیری می‌شود و امیدوارم این حقانیت به فوتبال ملی برگردد.

شیخ سلمان بی خبر بوده

عزیزی خادم با اشاره به نشست خود با رئیس AFC بیان کرد: جلسه‌ای با شیخ سلمان برنامه‌ریزی شده که منتظر جواب نهایی هستیم. مکاتبات نشان می‌دهد شیخ سلمان در جریان واگذاری میزبانی به بحرین نبوده و دبیرکل AFC این کار را انجام داده است. به دوستان گفتیم زمان زیادی برای جلسه میان فدراسیون فوتبال و AFC برای تحکیم روابط داریم. قرار است جلسه‌ای برگزار شود و آنچه مهم است، میزبانی و دفاع از حقوق به‌حق فوتبال ایران و کشورمان است.

وی با اشاره به تلاش‌های تیم حقوقی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: دکتر رفیعی بخش زیادی از کار را راهبری می‌کند و از تمام ظرفیت‌های وزارت امور خارجه، دولت و مجلس استفاده شده است. پس از میزبانی، پرونده ویلموتس میراث بدی بوده که تیم حقوقی بسیار قدرتمندی با حضور وثوق احمدی، رفیعی و براتی برای آن تشکیل شده و جلسات متعددی داریم. این میراث بد برای فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش، وزارت رفاه، فیفا و نتایج تیم ملی گرفتاری ایجاد کرده و امیدواریم گام به گام برای حل این مشکلات قدم برداریم.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران با ابراز امیدواری از اینکه آنچه که حق فوتبال ملی است، به کشورمان بازگردد، اظهار داشت: نتیجه تجدید نظر در پرونده ویلموتس تا پایان اردیبهشت می‌آید و ما پیگیر میزبانی هم هستیم. امید فراوان داریم که این حق تضییع شده به فوتبال و ملت ایران بازگردد. از تمام ظرفیت‌ها استفاده کرده و از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کنیم. ده‌ها روزمرگی بر فوتبال ایران حاکم بوده و امیدوارم این فضای بی‌ساختاری و بی‌برنامگی را برای همه باز کنیم.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها