کد خبر : 60283

حمید درخشان پیشکسوت فوتبال کشورمان پیشنهاد جالبی به دراگان اسکوچیچ ارائه داد.

به گزارش خبرورزشی - این روزها تیم ملی خودش را برای بازی دوستانه با سوریه آماده می‌کند. دیداری که می‌تواند تدارکی مناسب برای مسابقات رسمی انتخابی جام جهانی در بحرین باشد. تیم ملی ایران دو بازی سخت و دشوار درخاک بحرین با تیم ملی این کشور و عراق دارد و درهمین ارتباط با حمید درخشان کاپیتان اسبق پرسپولیس و تیم کشورمان گفت‌وگو کردیم.

به نظر شما میزبانی دو بازی با بحرین و عراق که از ما گرفته شد دوباره برگردانده می‌شود؟

خیلی بعید و حتی می‌توان گفت غیرممکن است. به هرحال کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعمال نفوذ یا هرموضوع دیگری میزبانی را به بحرینی‌ها داد و اعتراض کتبی و رسمی ما هم فایده ای نخواهد داشت.

با این شرایط کار مشکل نمی‌شود؟

صعود به جام جهانی همیشه سخت است و این مرتبه با توجه به دو شکست تلخ برابر بحرین و عراق دشوارتر هم شده است. با این وجود من یکی امیدوارم!

چه طور؟

توجه داشته باشید که تیم ملی ایران درچه شرایط دشواری در استرالیا توانست جواز حضور درجام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه را بگیرد. بازیکنان ایرانی مرد روزهای سخت هستند. من هنوز هم فکر می‌کنم ۷۰ تا ۸۰ درصد کلید صعود تیم ایران به جام جهانی بازیکنان هستند.

نقش سرمربی این وسط چیست؟

من باز هم استرالیا و آن بازی حماسی ملبورن را مثال می‌زنم. انصافا ویه را مربی برزیلی کار ازدستش خارج شده و خودش به بچه‌ها گفته بود هر کاری بلدید در زمین انجام دهید! الان هم کلید صعود باز دست بازیکنان است.

در خصوص لیست اسکوچیچ صحبتی ندارید؟

باید به تفکر دراگان اسکوچیچ احترام گذاشت. هر مربی سلیقه و تاکتیک مد نظر خودش را دارد و اسکوچیچ هم نفراتش را براین اساس انتخاب کرده است. او با دعوت از حامد لک و چند بازیکن دیگر نشان داد لجباز نیست و اتفاقا منافع تیم ملی را در نظر می‌گیرد.

پس لیست فعلی به نظر شما خوب است؟

بازیکنان خوبی دعوت شده اند اما من یک پیشنهاد برای سرمربی تیم ملی دارم.

برای اسکوچیچ؟

بله، فکر می‌کنم تیم ملی در شرایط فعلی نیاز به یک بازیکن بزرگ و لیدر دارد. برهمین اساس به شخصه پیشنهاد می‌کنم دراگان اسکوچیچ از سید جلال حسینی کاپیتان سرحال و آماده پرسپولیس دعوت به عمل آورد.

ولی سید جلال حدودا ۴۰ ساله شده و دو سال و اندی پیش خودش از تیم ملی خداحافظی کرد؟

من یک پیشنهاد دادم. اسکوچیچ خودش می‌تواند تصمیم بگیرد یا اینکه اول با خود سید جلال صحبت های مقدماتی را انجام دهد. من به عنوان یک هوادار تیم ملی و فوتبال فکر می‌کنم در شرایط کنونی تیم ملی لیدر یا بازیکن رهبر ندارد درحالی که در گذشته ما امثال؛ جواد نکونام، علی کریمی، علی دایی، احمدرضا عابدزاده، مهدی مهدوی کیا، کریم باقری و... را داشتیم. تجربه و مدیریت سیدجلال حسینی خیلی می تواند به صعود تیم ملی کمک کند. مضاف بر اینکه او درهمین سن و سال هم نشان داده است از لحاظ فنی کاملا آماده و سرحال است.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها