کد خبر : 59914

سایت فوتبال پلنت در گزارش خود از داستان زندگی مهدی طارمی گفت و اعلام داشت که این بازیکن ایرانی ثابت کرده که در تمام دنیا استعداد وجود دارد.

به گزارش فارس، سایت فوتبال پلنت، گزارشی در خصوص مهدی طارمی نوشت و از مسیر او در رسیدن به پورتو و بالاترین سطح فوتبال اروپا صحبت کرد که می‌توانید آن را در زیر بخوانید:

مهدی طارمی تمام مسائل بالا را بهتر از درک کرده است. او به سرخیو کونسیسائو کمک کرد تا یوونتوس را در لیگ قهرمانان اروپا شکست دهد. او که تنها 28 سال سن دارد یک ماه دیگر در جمع 8 تیم پایانی اروپا بازی خواهد کرد. او ماه آینده در دور برگشت لیگ قهرمانان اروپا به زمین خواهد رفت و یادش خواهد آمد که چه مسیر طولانی از لیگ خلیج فارس تا اینجای کار را طی کرده است.

طارمی فوتبال را مثل بیشتر جوانان ایرانی در شهر خود یعنی بوشهر آغاز کرد. 18 ساله بود که به سربازی رفت و همین مسئله پیشرفتش را کاهش داد اما پس از اتمام خدمت سربازی سریعا با یک تیم فوتبال قرارداد بست و توانست برای باشگاه «ایران جوان» گلزنی کند. 12 گل در اولین فصل باعث شد تا مورد توجه باشگاه پرسپولیس، باشگاهی بزرگ در لیگ برتر خلیج فارس ایران قرار گیرد. او به باشگاهی رفت که 13 جام دریافت کرده و بیش از 100 هزار تماشاگر در سکوهای آزادی این تیم را تشویق می‌کنند.

مهدی طارمی

طارمی فصل به فصل بهتر شد و توانست به آقای گل لیگ بدل شود. او در سال 2017 قهرمان لیگ شد و بعد به تیم ملی ایران که کارلوس کی‌روش آن را هدایت می‌کرد، رسید. طارمی به تیم ملی بسیار زیاد کمک کرد و توانست 8 گل در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 به ثبت رساند.پس از مدتی، طارمی رویای بازی در تیم‌های اروپایی را در سر پروراند. پیشنهاد تمدید با پرسپولیس را به امید رسیدن به تیم‌های خارجی رد کرد ولی هیچ کس او را نگاه نکرد. از سوی یک باشگاه ترکیه‌ای پیشنهاد گرفت و تصمیم داشت به تیم ریزه‌اسپور برود ولی چون این انتقال مورد انتظارش نبود این تیم را ترک کرد و دوباره به ایران بازگشت. طارمی به پرسپولیس بازگشت ولی تیم ترکیه‌ای از او به فیفا شکایت کرد و باعث شد تا بازیکن ایرانی از حضور در فوتبال به مدت 4 ماه محروم شود.

پس از جام جهانی، طارمی به پیشنهاد کی‌روش، دستیار فرگوسن در سال‌های قبل منچستریونایتد، راهی ریوآوه پرتغال شد. ریوآوه تیمی بزرگ نبود ولی طارمی را در یک لیگ بزرگ قرار دارد. لیگی که نگاه‌ها به سمتش دوخته شده بود.طارمی در سال 2019 در مصاحبه‌ای گفت که پیشنهادهای زیادی داشته ولی نمی‌خواست در لیگ قطر بازی کند. پول برای او اهمیت زیادی ندارد و مهدی می‌خواهد در لیگ پرتغال بازی کند. طارمی گفت که به پیشنهاد کی‌روش به ریوآوه آمده و می‌داند این باشگاه، بهترین انتخابش خواهد بود.

کی‌روش راست می‌گفت و طارمی در اولین بازی به تیتر رسانه‌ها بدل شد. با اینکه گل مسابقه را پسر زیدان یعنی انزو به ثمر رساند ولی همه از نمایش یک بازیکن ایرانی صحبت کردند. بازیکنی که از سمت چپ زمین 3 بار به دروازه‌ حمله‌ور شد و توانست 2 گل به ثبت رساند.طارمی در انتهای فصل برای ریوآوه 18 گل به ثبت رسانید و توانست به آقای گل لیگ پرتغال بدل شود. او ریوآوه را به لیگ اروپا رساند و توانست خودش نیز به پورتو و قهرمان پرتغال برسد. طارمی چند ماه طول کشید تا با باشگاه جدید وفق پیدا کند ولی توانست پس از مدتی با موسی مارگا یک همکاری عجیب را در پورتو به ثبت رساند.

مهدی طارمی

در سال 2021 طارمی در 14 بازی برای پورتو 8 گل به ثبت رسانده و 4 پاس گل داده است. او مقابل یوونتوس در دقیقه 2 با فشاری عجیب روی شزنی توانست به یوونتوس گل بزند و به پنجمین ایرانی گلزن تاریخ لیگ قهرمانان اروپا بدل شود.اما اوضاع برای او خوب پیش نرفت و یک کارت زرد احمقانه باعث شد تا از بازی اخراج شود. با اینکه در بازی رفت در لیگ قهرمانان اروپا حضور نخواهد داشت ولی در بازی برگشت بازخواهد گشت تا بتواند پورتو را در مسیر لیگ قهرمانان اروپا کمک دهد.

طارمی با نمایشی که در تیم های ریوآوه و پورتو به اجرا گذاشته نه تنها توجهات را به خود جلب کرده بلکه اثبات کرده که باید برای پیدا کردن بازیکنی درست به دورتر هم نگاه کرد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها