کد خبر : 59761

محمد دادکان رئیس اسبق فدراسیون فوتبال گفت: به جای اینکه با ارگان های بین المللی از چند ماه قبل نامه‌نگاری رسمی کنید، زمان را تلف و آنقدر صبر کردید که آنها میزبانی را از ایران بگیرند.

به گزارش خبرورزشی - دکتر محمد دادکان که چند روز پیش از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرورزشی از کاندیداتوری علی کریمی حمایت کرد و این موضع‌گیری با واکنش های به شدت مثبت در جامعه فوتبال مواجه شد، امروز در گفت‌وگویی دیگر از ماجرای سلب میزبانی ایران در رقابت‌های اتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ سخن گفت.

دادکان در این باره می‌گوید: «از ۶ ماه قبل در مصاحبه های مختلف تاکید کردم که مذاکرات همه اش دروغ است و کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به بحرین می دهد. آقایان به جای اینکه در وزارت ورزش و کمیته المپیک پیگیر امور باشند در چند مصاحبه گفتند دادکان از خارجی ها خط می گیرد! عجب؛ بنده خط می گیرم؟

اگر دادکان خط می گیرد که شما هزار بار بدتر هستید. به جای اینکه با ارگان های بین المللی از چند ماه قبل نامه نگاری رسمی کنید، زمان را تلف و آنقدر صبر کردید که آنها میزبانی را از ایران بگیرند. بفرمایید؛ این هم محصول مدیریت شما. حالا تحویل بگیرید! اگر همان چند ماه قبل قاطعانه می گفتید در صورت گرفتن حق میزبانی و اعطای آن به کشورهای دیگر از جمله بحرین، هرگز قدم در این مسابقات نمی گذارید مگر می توانستند این بلا را سر فوتبال ایران بیاورند؟ حالا تازه شروع کرده اید به مکاتبه با AFC و فیفا؟ معلوم است جوابتان را نمی دهند...»

 

انتقادهای شدید دادکان/ نامه ها را باید ۶ ماه قبل می زدید و از حق ایران دفاع می کردید

رئیس سابق فدراسیون فوتبال خاطره ای جالب تعریف کرد که برای مخاطبان ورزش جذاب است: «بازی ایران و عمان در جام ملت های آسیا که در کشور چین برگزار می شد، همان جا به همکاران شما اعلام کردم اگر داوری بازی عرب باشد، ما دیگر بازی نمی کنیم. آقای بن همام رئیس وقت کنفدراسیون فوتبال آسیا، دوست من بود. بن همام آنجا از من گله کرد که اگر انتقادی داشتید چرا به خودم نگفتید؟ من گفتم احترام شما محفوظ است اما باید به مردم ایران جواب بدهم. این قاطعیت باعث شد تا کنفدراسیون از مواضع خود عقب نشینی کند. داور عرب هم عوض شد. بعدها برای بازی دوستان ایران و آلمان، سعد کمیل داور کویتی که اجازه ندادیم در جام ملت ها برای ایران سوت بزند را به ایران آوردم تا نشان بدهیم ما با داوران عرب مشکلی نداریم، ما کشورمان و این مردم را دوست داریم.»

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها