کد خبر : 59692

مهاجم جوان پرسپولیس شرایط خوبی در این تیم ندارد و مدت‌ها گل نزده است.

به گزارش خبرگزاری میزان، مهدی عبدی مهاجم جوان تیم فوتبال پرسپولیس مدت‌ها است که برای این تیم موفق به گلزنی نشده و فشار زیادی را تحمل می‌کند. عبدی که سابقه دو بار گلزنی در دربی تهران و حتی نیمه نهایی و فینال لیگ قهرمانان آسیا را دارد مدتی است که از شرایط مطلوب خود دور مانده.

عبدی آنقدر در چند ماه گذشته افت کرده که حتی یحیی گل محمدی حاضر شده در ترکیب اصلی‌اش به وحید امیری و امید عالیشاه هافبک در خط حمله بازی بدهد، اما از عبدی به صورت فیکس استفاده نکند.

عبدی در همین چند ماه گذشته در هر بازی که برای پرسپولیس به بازی آمد آن قدر سنگین، خسته و بی‌انگیزه بود که انگار روز‌های آخر فوتبالش پشت سر می‌گذارد. عبدی در همان دقایق کمی هم که به زمین می‌رفت موقعیت‌های گلزنی را از دست می‌داد تا همه نگران این مهاجم بااستعداد باشند.

در بازی روز گذشته پرسپولیس مقابل مس نوین کرمان در جام حذفی یحیی گل محمدی به زوج عبدی و مهدی مهدیخانی به صورت فیکس بازی داد تا این دو مهاجم جوان برای پرسپولیس بازی کنند، اما بر خلاف مهدیخانی که روز تقریباً خوبی را پشت سر گذاشت، عبدی باز هم به همان سبک و سیاق چند ماه گذشته بازی کرد. یعنی موقعیت‌های فراوان گلزنی را از دست داد، بی‌انگیزه بود و انگار به هر کدام از پاهایش یک وزنه صد کیلویی وصل شده بود.

در همین بازی با مس نوین کرمان یک بار دیگر صحنه گل دوم پرسپولیس را مرور کنید. ببینید بعد از ارسالی که انجام شد امید عالیشاه که عقب‌تر از عبدی بود خودش را با سرعت و با انگیزه به توپ رساند و گل زد، اما عبدی که خیلی جوان‌تر از عالیشاه است حتی به خود زحمت نداد که چند قدمی جلو برود و توپ را به تور دروازه بچسباند.

واقعیت این است که به نظر می‌رسد عبدی بیشتر از هر چیزی از نظر روحی و روانی آسیب دیده و نیاز دارد تا از این لحاظ به او کمک شود. شاید اگر عبدی گل بزند وضعیت بهتر شود، اما شرایط خوبی ندارد.

ذکر این نکته حیاتی است که عبدی مهاجم با استعداد و کاملاً گلزن است، اما الان در شرایط خوبی به سر نمی‌برد و در این بین وظیفه کادر فنی و کادر مدیریتی پرسپولیس این است که این بازیکن را به شرایط قبلی اش برگرداند.

این اتفاقات در شرایطی رخ داده که شهریار مغانلو به عنوان مهاجم به پرسپولیس آمده، محرومیت آل کثیر هم چند روز دیگر تمام می‌شود و مهدی ترابی هم می‌تواند در خط حمله بازی کند، یعنی در حالت عادی کار برای بازی کردن عبدی و مهدیخانی در ترکیب اصلی بسیار سخت می‌شود و شاید این نکته مهم در عملکرد نه چندان خوب عبدی در چند هفته گذشته بی تاثیر نبوده.

هرچه هست مهدی عبدی در اوج جوانی کاملاً بی انگیزه و خسته شده و شاید به یک تلنگر جدی نیاز داشته باشد تا به همان مهاجم قابل اتکا و زهردار و پرسپولیس تبدیل شود.

ارسال نظر

دیگر رسانه ها