کد خبر : 59129

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال گفت: امیدوارم این فصل لیگ برتر را تا نیمه مرداد تمام کنیم.

به گزارش فارس، سهیل مهدی درباره تنش‌ روی نیمکت برخی تیم‌های لیگ برتری در نیم‌فصل اول مسابقات، اظهار داشت: واقعیت این است این آمار برای ما عجیب نبود زیرا از تیم‌ها خواهش کردیم به ما کمک کنند و کمتر به بحث پرخاش، اعتراض به داور و برگزاری مسابقات روی آورند اما غیبت تماشاگران فضا را برای مربیان پرفشارتر کرده است.

مهدی درباره احتمال منظم تر برگزار شدن مسابقات در صورت انجام شدن دیدارهای پرسپولیس قبل از فینال لیگ قهرمانان گفت: ناچار هستیم در بحث برنامه‌ریزی و سفر تمام تیم‌ها را به یک شکل ببینیم. باید بازی‌های پرسپولیس فشرده‌تر برگزار می‌شد و کم و بیش درباره بازی‌های این تیم چنین اتفاقی رخ داد. دیدار  پرسپولیس مقابل ذوب‌آهن هم به دلیل کرونایی شدن نفرات حریف به تعویق افتاد.

وی ادامه داد: پرسپولیس در فینال آسیا حضور داشت و دو بازی اش هم به همین دلیل تعویق افتاد به همین دلیل ۴ مسابقه این تیم لغو شد. بعد از لیگ قهرمانان باید دو مسیر را طی می‌کردیم. مسیر اول این بود کل لیگ را نگه می‌داشتیم تا این ۴، ۵ تیم دیدارهای معوقه خود را برگزار کنند و تعداد بازی همه تیم‌ها برابر شود که به نظر هیچ یک از کارشناسان این امر منطقی نبود .

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال درباره اینکه به نظر می‌رسد امکان برنامه‌ریزی بهتری وجود داشت توضیح داد: اکنون اگر بخواهیم به عقب بازگردیم و چالش داشته باشیم که چه راهی بهتر و بدتر بود درست نیست. باید مسابقات سه هفته پایانی ما همزمان شود. اکنون اگر بزرگ‌ترین لیگ‌های دنیا را هم نگاه کنید می‌بینید یک تا دو بازی آنها عقب و جلو شده است.

مهدی درباره اعتراض استقلالی‌ها به  استراحت تیم پرسپولیس پس از فینال لیگ قهرمانان آسیا و متهم شدن خودش به پرسپولیسی بودن عنوان کرد: هیچ وقت کسی چنین اتهامی به من نزد. تعامل خوبی با تمام باشگاه‌ها داریم. این امر از سوی فضای سکوها به فضای مجازی و گروه‌های تلگرامی و واتس‌آپی منتقل شده است و در فضای فوتبال اتهام‌ها و ابراز علائق پیش می‌آید اما به همه تیم‌ها احترام می‌گذاریم.

وی افزود:‌اگر به فضای برنامه‌ریزی نگاه کنیم در وضعیت کرونایی و شرایطی که مجبور شدیم ۱۵ روز ابتدایی لیگ را هم با تأخیر شروع کنیم مجبور بودیم شرایط تمام تیم‌ها را در نظر بگیریم. در این میان یک تیم شب مسابقه بازیکنانش کرونایی می‌شدند. بیش از ۴۵۰۰ تست در نیم‌فصل اول گرفتیم که در ۶ مرحله و هر یک هفته و دو هفته یکبار انجام شد. از این تعداد زیر ۶۰ تست مثبت اعلام شد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال در گفت و گو با برنامه سلام صبح به خیر شبکه سه سیما درباره تاریخ اتمام لیگ برتر توضیح داد: امیدواریم این مسابقات را تا نیمه مرداد تمام کنیم.

وی در باره احتمال حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توضیح داد: در فینال لیگ قهرمانان آسیا با حضور پرسپولیس ۷۵۰۰ تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند. برای آن بازی ۱۲۵۰۰ نفر تست دادند و این تعداد ورزشگاه شدند. نمی‌گویم تمام افرادی که قصد ورود به ورزشگاه را دارند باید تست بدهند اما فردی که می‌خواهد وارد استادیوم شود باید سالم باشد و سلامتی‌اش ثابت شده باشد.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها