کد خبر : 58411

اگرچه شاخص کل در پایان معاملات امروز بازار سهام با بازدهی مثبت به کار خود پایان داد اما عرضه در نمادهای شاخص‌ساز در جریان معاملات امروز به شدت زیاد شد. حال سئوال اینجاست که روند صعودی بورس پایان یافت؟

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که بازارهای موازی از جمله دلار روندی صعودی دارند اما بورس در جریان معاملات امروز به مقاومت برخورد کرد و فشار فروش در بازار سهام بیشتر شد، حالا سئوال اکثر سهامداران این است که بورس در ادامه چه می‌شود؟

مهدی رضایتی، کارشناس بازار سهام در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با بورس فردا گفت: بازار فردا متعادل است و احتمالا از منفی به مثبت حرکت خواهد کرد.

این کارشناس در رابطه با ادامه روند بورس گفت: احتمالا بورس چند روزی در همین محدوده درجا بزند و کف‌سازی کند و اما در جریان معاملات هفته بعد اگر قیمت دلار تثبیت شود و قیمت‌های جهانی نیز در همین محدوده باقی ماند بورس پتانسیل رشد تا یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد را خواهد داشت.

بورس عصا به دست

همچنین سلمان نصیرزاده، کارشناس بازار سهام در رابطه با وضعیت بورس گفت: حجم و ارزش معاملات در بازار سهام کم  و این نشان از کم‌عمق بودن بازار سهام است. از لحاظ تکنیکالی شاخص کل و برخی از سهم‌ها به مقاومت برخورد کردند که فکر می‌کنم معاملات چند روز آینده تقابل عرضه و تقاضا در بازار سهام است.

این کارشناس عقیده دارد معاملات فردا و پس‌فردا روزهای مهمی برای بازار سهام است اما باید حجم معاملات بیشتر شود و اگر بازار سهام بتواند مقاومت خود را بشکند تا محدوده یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحد رشد خواهیم داشت اما اگر این محدوده شکسته نشود شاخص کل در حوالی یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد تثبیت می‌شود.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها