کد خبر : 58374

سرمربی استقلال به دنبال شکست مقابل سپاهان اصفهان با اتفاقات عجیبی رو به رو شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، تیم استقلال تهران در مسابقه هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال میهمان تیم سپاهان بود و در بازی خارج از خانه شکست خورد. آبی پوشان تهرانی که برای حفظ صدرنشینی نیاز مبرمی به سه امیتاز این بازی داشتند اکنون شاهد سقوط به رده دوم هستند.

این مسابقه دومین شکست استقلال طی چهار بازی اخیر بود که به شدت واکنش هواداران را به دنبال داشت. تیم تحت هدایت محمود فکری در هفته دوازدهم نیز برابر سایپا با یک گل شکست خورد بود؛ سایپایی که مشتکل از بازیکنان جوان بود و تیم پرمهره فکری را از پیش رو برداشت.

روند نتیجه‌گیری سینوسی تیم استقلال در آخرین بازی از نیم فصل اول با از دست رفتن سه امتیاز و همینطور صدرنشینی همراه بود. کادرفنی استقلال متشکل از ارش برهانی، حنیف عمران زاده، و صمد مرفاوی به همراه فکری از ابتدای فصل متوجه این انتقاد بودند که زیبا بازی نمی‌کنند که کادرفنی معتقد بود نتیجه گیری و صدرنشینی مهم است؛ حال آنها علاوه بر اینکه عملکرد دور از انتظاری برابر سپاهان داشتند، صدر جدول را از دست داده و نتیجه هم نمی‌گیرند.

اشتباه واضح رشید مظاهری روی گل دوم، عدم هماهنگی خط دفاعی، سیکل معیوب خط میانی در غیاب مسعود ریگی در سیستم سه دفاعه و همینطور عدم تأثیرگذاری خط حمله روی دروازه سپاهان به وضوح نشان داد که هیچ یک از بازیکنان این تیم از تمرکز لازم برخوردار نیستند و با روند فعلی هر هفته شاهد سقوط‌شان در جدول رده بندی هستند.

عدم تمرکز بازیکنان و مشکلاتی که در این تیم وجود دارد به جایی رسیده که محمود فکری به عنوان سرمربی صبور در نشست خبری حتی حاضر به پاسخگویی به سوالات خبرنگاران نشد و تاب انتقادات را نیاورد تا نشان بدهد فشارهای داخلی و بیرونی به سمت کادرفنی او در شدیدترین وضعیت ممکن قرار گرفته است.

طی ۶ هفته اخیر آبی پوشان که در سودای کسب عنوان قهرمانی و به دنبال حمایت هواداران تا کسب سومین ستاره آسیایی هستند تنها ۶ امتیاز کسب کرده که مشخص می‌کند در کنار مشکلاتی که این تیم دارد، روند نتیجه گیری برای هواداران قابل قبول نیست و آنها خواستار تغییرات در کادرفنی هستند که به دنبال آن هشتگ اخراج فکری و دستیارانش هم طی ساعات گذشته بازتاب گسترده داشته است.

اکنون تیمی که موفق شد بیشتر بازیکنان فصل گذشته‌اش را حفظ کند و چند خرید موفق هم داشته به جایی رسیده که گمانه‌زنی‌ها پیرامون آینده کادرفنی قوت گرفته است. استقلال هنوز وارد رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و جام حذفی نشده است و فکری در آزمون سرمربیگری‌اش در لیگ نمره قبولی دریافت نکرده است.

عدم ارائه بازی منظم و پیشروی طبق برنامه موفق موجب شد تا دانش کادرفنی در حال حاضر مورد انتقاد باشد و صدای اعتراضات بی‌گمان با بی تفاوتی مدیران این باشگاه همراه نخواهد بود. اگرچه طی همین هفته باشگاه با انتشار بیانیه‌ای از سوی مدیریت از فکری حمایت کرده بود ولی بعید به نظر می‌رسد که در صورت عدم تغییر وضعیت تیم با گذشت نیم فصل از رقابت‌های لیگ بیستم آنها از تغییرات در کادرفنی جلوگیری کنند.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها