کد خبر : 58036

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه برای محاسبه حق‌التدریس معلمان ساعات ۳۵ دقیقه در نظر گرفته نشده است، گفت: سقف سنی پذیرش دانشگاه فرهنگیان ۲۴ سال است.

به گزارش تسنیم، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در دیدار با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در قالب برنامه گفت‌وگوی هفته در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: توسعه مهارت،کودکان بازمانده از تحصیل و رفع محدودیت‌های آموزشی، توسعه تعاونی‌ها و تقویت فرهنگ کار، اشتغال و کارآفرینی عرصه‌های مشترکی است که بین دو وزارتخانه وجود دارد و در این باره گفت‌وگو کردیم.

وی افزود: زمینه‌های مختلف برای همکاری بررسی شده است و امروز به صورت خاص درباره توسعه تعاونی‌ها و ارائه کمک وزارت تعاون، به تعاونی‌های وزارت آموزش و پرورش توافقنامه‌ای را امضا کردیم.

فعالیت معلمان برای پرداخت حق‌التدریس 35 دقیقه محاسبه نشد

وزیر آموزش و پرورش درباره اینکه فرهنگیان می‌گویند اگر پرداخت حق‌التدریس نسبت به سال قبل تفاوتی نکرده است پس چرا نسبت به سالهای قبل دریافتی آنها کمتر شده است درحالیکه ساعت کار مشابه گذشته بود، متذکر شد: ساعت کار همکاران و نحوه پرداخت حق‌التدریس‌ها هیچ قاعده جدیدی ندارد و برخلاف اینکه شایعه کردند 35 دقیقه محاسبه شده باید بگویم به هیچ عنوان اینگونه نبوده است، براساس گزارشی که ادارات شهرستان‌ها از عملکرد معلمان ارائه کردند این پرداختها انجام شده است، اگر گزارشها با فعالیت همکاران منطق نیست برای بررسی مراجعه کنند.

پرداختی‌های دیگر در راه خواهد بود

حاجی میرزایی ادامه داد: هم‌اکنون کل حق التدریس‌ها پرداخت نشده است یعنی 6 ماه سال تحصیلی جاری هنوز پرداخت نشده و امیدواریم تا پایان سال آن را واریز کنیم؛ مبلغی که تا به امروز دریافت کردیم به استانها ابلاغ شد و درچارچوبی که سالهای گذشته وجود داشت بدون هیچ تغییراتی محاسبات را انجام داده و مبلغ را پرداخت کردند قطعا پرداختی‌های دیگری در راه خواهد بود بنا این است مطالبات سال گذشته را تسویه کنیم اما اینکه در نتیجه چه اتفاقی می‌افتد باید گزارشات استان‌ها برسد.

وی درباره اینکه معلمان می گویند اگر تغییری در پرداخت‌ها نباشد از ادامه تدریس معذورند، افزود: اینگونه نیست مطمئن باشید.

آزمون اصلح برای معلمان حق‌التدریس قانونی است 

وزیر آموزش و پرورش درباره دوره‌های آموزشی معلمان حق‌التدریس و تعیین آزمون اصلح برای آنها گفت: این کاملا منطبق با قانون است، افرادی که یک سال دوره آموزشی طی می‌کنند باید مهارت لازم را کسب کنند و دوره آموزشی جدی است، این معلمان باید آموزش ببینند و در پایان هر دوره آموزشی آزمون گرفته می‌شود و این برای اولین بار نیست و موضوع جدیدی اتفاقی نیفتاده است.

سقف سنی دانشگاه فرهنگیان 24 سال 

حاجی میرزایی درباره شرط سنی دانشگاه فرهنگیان، گفت: سقف سنی 24 سال است، قبلا هم اعلام کرده بودیم و در شورای عالی آموزش پرورش بحث کردیم و توصیه اعضا این بود سن را افزایش دهیم و آن را به 24 سال افزایش دادیم.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها