کد خبر : 57917

وزیر آموزش و پرورش از دریافت ۳۰ هزار ردیف استخدامی دیگر برای جذب معلمان حق‌ التدریس خبر داد.

به گزارش تسنیم، محسن حاجی میرزایی درباره اخذ مجوز برای استخدام 30 هزار نفر دیگر از معلمان حق‌التدریس گفت: براساس قانون تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریس، وزارت آموزش و پرورش موظف شده است 88 هزار نفر از معلمان حق التدریس، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و مربیان پیش دبستانی که تا قبل از سال 91 همکاری خود را آغاز کردند، استخدام کند البته این استخدام چند شرط دارد از جمله میزان ردیف استخدامی، تناسب اعتبار بودجه و ... البته وزارت آموزش و پرورش باید تا پایان برنامه ششم توسعه این 88 هزار نفر را استخدام کند.

وی افزود:‌ افراد باید دوره آموزشی یک ساله را در دانشگاه فرهنگیان بگذرانند و پس از موفقیت در این آزمون استخدام می‌شوند، در سال 99، 25 هزار و 700 نفر را شناسایی کردیم و براساس بالاترین امتیاز انتخاب شدند، تمام این افراد به دانشگاه فرهنگیان معرفی شدند تا دوره آموزشی یک ساله را طی کنند.

وزیر آموزش و پرورش در شبکه خبر گفت:‌ دیروز ردیف استخدامی دیگری برای جذب 30 هزار نفر از این افراد را دریافت کردیم، سهمیه بین استان‌ها توزیع می‌شود و افراد باید دوره آموزشی یک ساله را در دانشگاه فرهنگیان طی کنند بر این اساس حدود 30 هزار نفر دیگر باقی می‌مانند که در تلاش هستیم به سرعت ردیف استخدامی برای آنها  دریافت کنیم و تا پایان سال آینده  تمام افراد مشمول استخدام شوند.

حاجی میرزایی با تأکید بر اینکه تمام افراد مشمول حتماً استخدام خواهند شد، متذکر شد:  ما ملزم به اجرای قانون هستیم و امیدواریم تا قبل از پایان سال 1400 تمام این افراد تعیین تکلیف شوند.

وی در پایان گفت: معلمان حق التدریس براساس میزان سابقه، مدرک تحصیلی و ... امتیازات متفاوتی را کسب می‌کنند که از بالاترین امتیاز چیده می‌شوند و افرادی که امتیاز بالاتری دارند، معرفی می‌شوند کاملا مراقب هستیم حقوق تمام افراد رعایت شود و اسامی افراد و امتیاز آنها باید در تابلوی اعلانات ادارات نصب شود.

 

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها