کد خبر : 57669

تیم استقلال تهران در بازی هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال به مصاف تیم نفت مسجد سلیمان رفت و به تساوی دست پیدا کرد؛ این تساوی با واکنش‌های متعدد و عجیبی رو به رو بوده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در چارچوب مسابقات هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال تیم استقلال تهران به مصاف نفت مسجد سلیمان رفت و با نتیجه یک بر یک به تساوی رسید تا پس از شکست پرسپولیس برابر آلومینیوم اراک، یکی از نتایج عجیب لیگ بیستم، شکست خارج از خانه تیم صدرنشین لیگ باشد.

آبی پوشان تهرانی با وجود صدرنشینی در این دوره از رقابت‌ها همواره مورد انتقاد قرار داشتند و هواداران معتقدند تیم فکری بازی چشم‌نواز و بانظمی را به اجرا نگذاشته است؛ انتقادی که به دنبال نتیجه بازی امروز به مراتب بیشتر شده و حتی کانال‌های هواداری خواستار اخراج فکری شده‌اند!

فکری که از ابتدای فصل تیمش را با مشکلات متعددی روانه مسابقات کرده، پیش از این مسابقه از 12 هفته 22 امتیاز کسب کرده بود و رده نخست را در اختیار داشت. فکری که در فصل جاری به واسطه مصدومیت و بعضا محرومیت شاگردانش به صورت منظم از یک ترکیب واحد استفاده نمی‌کرد برای بازی امروز تغییرات زیادی داشت.

او محمدرشید مظاهری را نیمکت نشین کرد تا سیدحسین حسینی پس از 11 هفته به ترکیب ملحق شود. بازگشت حسینی به ترکیب در کنار نمایش دور از انتظار تیم موجب شد تا فکری و دستیارانش هدف اول انتقادات پس از بازی باشند. اشتباه این دروازه‌بان در بازگشت به ترکیب نابخشودنی تلقی شد تا سوژه اول شبکه‌های اجتماعی بین فوتبالی‌ها باشد. 

اگر وریا غفوری در این مسابقه گلزنی نمی‌کرد، مجددا به دلیل ناکامی مهاجمان در غیاب شیخ دیاباته، تیم استقلال باید بدون گل زده زمین را ترک می‌کرد و شاید شکست برابر نفت عواقب بدتری به دنبال می‌داشت اما تساوی برابر این تیم هم دست کمی از شکست برابر یک تیم قعرنشین نداشته است.

با توجه به اینکه تیم نفت با 18 امتیاز رتبه ششم را در اختیار دارد و تنها 5 امتیاز با استقلال صدرنشین فاصله دارد باید به این نکته هم توجه کرد که آنها در بازی‌های خانگی نمایش موفقی داشتند و برابر تیم‌های مدعی مانند فولاد، سپاهان و شهرخودرو به برتری رسیده و پرسپولیس را هم متوقف کردند.

"تو خلق موقعیت هم مشکل داریم و نمیتونیم شوت بزنیم. ولی چرا باید تعویض کنیم؟ چرا فورمیشین رو عوض کنیم؟ مگه صدرنشین لیگ از این کارای مسخره و بی‌فایده میکنه؟" این نظر یکی از کابران در فضای مجازی است که اکثر هواداران با او هم نظر هستند و از تغییر تاکتیک یکباره فکری متعجب شدند.

اشتباه سیدحسین حسینی که فصل گذشته دروازه‌بان اول آبی‌ها بود یکی از نکات بازی هفته سیزدهم بود: "استقلال درست وقتی برد را از دست داد که آماده ترین دروازه بان لیگ را نیمکت نشین کرد و به حسینی که چند هفته نیمکت نشین بود میدان داد . میدان دادن به حسینی غیر قابل پیش بینی بود، اما اشتباه او قابل پیش بینی."

انتخاب علی اصغر قربانعلی پور به عنوان دستیار جدید فکری با واکنش متفاوتی همراه بود: "بازی قبل باختیم رفت بدنساز اورد. این بازی مساوی شد احتمالا یه تدارکاتچی بیاره"

حضور بابک مرادی به عنوان بازیکن تعویضی که روی ارسال او وریا غفوری موفق به گلزنی شد هم واکنش عجیبی دنبال داشت:"‌اگه محمود فکریه بازی بعدی لج میکنه بازوبند کاپیتانی و میده به حسینی، به جای بابک مرادی هم فرشید باقری و برمیگردونه بازی میده"

پیش از این بازی به دلیل همگروهی با الشرطه، الدحیل و الاهلی عده‌ای از هواداران معتقد بودند این تیم نیاز به تقویت در نیم فصل دارد. یک کاربر بازی‌های آسیایی را اینچنین پیش بینی کرد:‌ "همونجایی که تیم داره دائم حمله میکنه و احتیاج به گل داره ، مطهری با فلاح تعویض میشه. همونجا دقیقا دانش کادرفنی رو نشون میده .. فک کن بازی با الدحیل دقیقه ۸۰ عقبیم مطهری و بابک مرادی رو میکشه بیرون، رابط و فلاح رو میاره تو که بازی رو دربیارن.."

محمود فکری در نشست خبری از عملکرد تیمش قدردانی کرد و همچنین گفت اگر انتقاداتی وجود دارد این نشان می‌دهد که تیمش در مسیر درستی قرار دارد. یک کاربر با کنایه به فکری نوشت: "جلو سایپا باختیم. جلو نفت مسجد سلیمان مساوی گرفتیم. اگه این پیشرفت نیست پس چیه؟؟"

برخی هواداران حتی پا را از انتقاد فراتر گذاشته و معتقدند فکری باید از سمتش اخراج شود! "اگه هوادار تیمید. اگه نمی‌خواید توی آسیا فاجعه به بار بیاد. اگه نمی‌خواید آخر فصل جام دست یکی دیگه باشه. دست از حمایت کورکورانه بردارید. کل کادر فنی و سرپرست باید اخراج بشن. ۱۳ هفته زمان کافی برای اثبات بود"

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها