کد خبر : 57610

وزیر آموزش ‌و پرورش با اشاره به اصلاحات انجام شده در بخشنامه های معلمان خرید خدمت گفت: سیاست ما توسعه مراکز خرید خدمات نیست، اما در مورد این بخش ها امسال اصلاحاتی در بخش نامه انجام شده است.

به گزارش ایسنا، محسن حاجی میرزایی در بازدید از مرکز تحقیقات معلمان اصفهان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مرکز تحقیقات معلمان مرکزی خلاق و پرکار است که با جدیت در حال فعالیت است. تا قبل از کرونا اقدامات مهمی در این مرکز انجام شده که با شیوع ویروس کرونا، فعالیت ها با جدیت و شتاب بیشتر در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه فعالیت های مرکز تحقیقات، در راستای ارتقای کیفیت آموزشی، انجام پژوهش های فرهنگی و آموزشی و تقویت توانمندی های معلمان است، افزود: در این مرکز محتوای آموزشی تهیه و تولیدات این مرکز در سراسر کشور استفاده می شود.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به وضعیت معلمان خرید خدمات و مشکلات آنها، تصریح کرد: سیاست ما توسعه مراکز خرید خدمات نیست. اما در مورد این بخش ها امسال اصلاحاتی در بخش نامه انجام شد.

حاجی میرزایی توضیح داد: یکی از مشکلات این دسته از معلمان حقوق ناکافی آنها و اینکه ۲۴ ساعت خدمت آنها بر اساس قانون کار محاسبه نمی شود و نیمه وقت محسوب می شد. امسال اصلاحاتی انجام دادیم و قرار است ۲۴ ساعت خدمت آنها تمام وقت محسوب شود و این موضوع می تواند یک اتفاق مهم در حقوق این معلمان باشد.

وزیر آموزش ‌و پرورش همچین گفت: تاکید ما این است مجموعه هایی با این معلمان قرارداد ببندند که از توان مالی لازم برخوردار باشند و با تاخیر در پرداخت حقوق ها مواجه نشوند.

وی با تاکید براینکه در تلاش برای بهبود شرایط کاری این دسته از معلمان هستیم ابراز امیدواری کرد با اصلاحات جدید وضعیت آنها بهتر شود.

وزیر آموزش ‌و پرورش در خصوص آموزش حضوری و وضعیت آن در شرایط بحران کرونا، گفت: اصل ما بر سلامت دانش آموزران است، اما معتقدیم که سلامتی تنها با کرونا تهدید نمی شود و سلامت روانی جسمی و اجتماعی دانش آموزان با دوری از مدرسه نیز تهدید می شود که یک تهدید خاموش است.

حاجی میرزایی تاکید کرد: ترجیح ما این است که تا جایی که مسئولان بهداشتی کشور اجازه می دهند فعالیت ها در مدارس حضوری باشد و در جایی که امکان پذیر نیست از شیوه های آموزش غیرحضوری استفاده کنیم.

وی با تاکید براینکه ارتباط دانش آموز و مدرسه نباید قطع شود، خاطرنشان کرد: پیوند دانش آموز و مدرسه باید برقرار باشد. مدارس ما آماده خدمت هستند، خانواده ها می توانند بر اساس صلاحدید خود از خدمات مدارس بهره گیرند.

به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش در سفری یک روزه به اصفهان از مرکز تحقیقات معلمان اصفهان بازدید کرد. همچنین بازدید از استودیو رئال، استودیو کروماکی و کتابخانه مرکز از دیگر برنامه‌های محسن حاجی میرزایی در مرکز تحقیقات معلمان اصفهان بود.

وزیرآموزش و پرورش همچنین از طرح "آموزش فنی و حرفه ای در کرونا تعطیل نیست" و حوزه آموزش و ارتقای علمی معلمان که به صورت وبینار در حال برگزاری بود، بازدید کرد.

بازدید از کتابخانه مرکز تحقیقات، بزرگترین کتابخانه فرهنگیان کشور و اولین موزه آموزش و پرورش کشور در ساختمان تاریخی و میراثی عطاءالملک دهش از دیگر برنامه‌های حاجی میرزایی بود.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها