کد خبر : 57447

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: کادر فنی استقلال از افرادی تشکیل نشده که در مواقع حساس بازی به محمود فکری کمک کنند و درباره شیوه بازی حریف در حین بازی اطلاعات بدهند.

به گزارش مشرق – تیم استقلال پس از برد ۱-۳ مقابل تراکتور در زمین این تیم مقابل تیم میانه جدولی سایپا که تا پیش از رویارویی با استقلال تنها ۲ برد در فصل بیستم لیگ برتر داشت باخت. با این وجود همچنان استقلال در صدر جدول رده بندی باقی ماند اما به رغم صدرنشینی انتقادات زیادی به شیوه بازی این هفته های استقلال در فصل جدید مطرح می شود.

ابراهیم تهامی از نحوه بازی تیم استقلال اصلا رضایت نداشت و معتقد بود تیم فرهاد مجیدی خیلی بهتر از تیم محمود فکری بازی می کرد. وی درباره وضعیت این هفته های استقلال و دیدار بعدی با نفت مسجد سلیمان حرف زد.

متن این پرسش و پاسخ در ادامه می آید:

* استقلال در صدر جدول است ولی همچنان به این تیم ایراد گرفته می شود که خوب بازی نمی کند! این ایرادها به حق است؟

- اینکه الان استقلال در صدر جدول است دلیل نمی شود که خوب بازی می کند. استقلال اصلا خوب بازی نمی کند. من محمود فکری را به عنوان یک بازیکن با تعصب و باغیرت خیلی دوستش داشتم و برای باشگاهش هم خیلی زحمت کشیده است ولی به نظرم تیم فرهاد مجیدی خیلی بهتر بازی می کرد. باغیرت بودن فکری دلیلی نیست که تیمش هم خوب بازی می کند.

* بازی با سایپا را دیدید؟

- بله دیدم و به عنوان یک استقلالی خیلی حرص خوردم که چرا تیم اینقدر بد بازی می کرد.

* بیشتر توصیح می دهید؟

- آنهایی که می گویند استقلال ۱۰ دقیقه یک ربع آخر را خوب بود اشتباه می کنند. ای کاش روی نیمکت بودم و به فکری می گفتم که به جای بازی مستقیم و ارسال های مکرر باید بازی را به عمق و روی زمین ببرند. سانترهای مکرر دروازه بان، یا دفاع های چپ و راست به سایپا کمک می کرد تا آنها راحت تر توپ ها را برگردانند و از زیر فشار بیرون بیایند.

* استقلال مهره ندارد یا مربی؟

- مربی که به فکری کمک کند روی نیمکت نیست! فکری روی نیمکت استقلال تنهاست. یک نفر نیست که تغییرات وضعیت حریف را به او بگوید. وقتی من با فیروز کریمی کار می کردم او لب خط می ایستاد و من به محض اینکه متوجه می شدم حریف مثلا از ۲-۵-۳ به ۱-۳-۲-۴ تغییر وضعیت می داد یا بازیکنی را وارد می کرد که سرعتی و توزن بود به او منتقل می کردم. گاهی حواس سرمربی نیست. من در استقلال نمی بینم کسی به فکری اینگونه کمک بدهد.

* پس استقلال از نظر تاکتیکی ایراد دارد؟

- بله! کار تاکتیکی درستی در تیم دیده نمی شود. مربی باید سیاست مربیگری داشته باشد. محمود فکری در لیگ دسته یک مربی خوبی بود و نتیجه هم می گرفت ولی در لیگ برتر نشان داد هنوز باید کار کند و تجربه بیاندوزد.

* فکری پس از باختها یا تساوی ها به داوری و وزارت ورزش ایراد می گیرد. به نظر شما این دو در نتایج استقلال نقشی دارند؟

- چرا فکری وقتی برنده می شود از وزیر و داوران ایراد نمی گیرد؟ اینها یعنی سلب مسئولیت! پس من هم به استاندار و فرماندار و شهردار آبادان ایراد بگیرم که چرا من مربیگری نمی کنم؟ این رفتارها خوب نیست. مربی باید بعد از هر بازی برود و ببیند کجای کارش ایراد داشته که نتوانسته نتیجه بگیرد.

* بازی با نفت مسجد سلیمان را چطور پیش بینی می کنید؟

- نفت تیم جوان و دونده ای است. مجتبی حسینی هم مربی جوان و خوشفکری است که اتفاقا روبروی تیم های بزرگ انگیزه های بیشتری از خودش نشان می دهد. فکر می کنم استقلال بازی سختی در پیش دارد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها