کد خبر : 57265

سرمربی تیم استقلال در لیگ بیستم با گذشت یازده هفته از مسابقات لیگ برتر فوتبال ایران آمار موفقی نسبت به سه سرمربی پیشین است باشگاه برجای گذاشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، برتری تیم استقلال در بازی خارج از خانه مقابل تراکتور تبریز به تیم تحت هدایت محمود فکری اجازه داد با کسب ۲۲ امتیاز جلوتر از صنعت نفت ۲۱ امتیازی در صدر جدول رده بندی جای بگیرند و با گذشت ۱۱ هفته از رقابت‌های لیگ بیستم به این رتبه دست پیدا کنند.

تیم فکری در رسیدن به این رتبه روزهای غیرمعمولی را طی کرده است. او از ابتدای فصل با مشکلات مالی، پنجره نقل و انتقالات بسته و احتمال محرومیت از سوی AFC تیمش را روانه مسابقات کرد و طی ۱۱ بازی گذشته به ۶ برد، ۴ تساوی و یک باخت دست یافته است تا او جلوتر از سه سرمربی پیش از حضورش روی نیمکت آبی‌ها قرار بگیرد.

به غیر از شکست برابر فولاد، تیم محمود فکری که در هر هفته از مسابقات به دلیل آسیب دیدگی تیم کاملش را در اختیار نداشت، به دلیل نمایش نامنظم و عدم ارائه بازی چشم نواز مورد انتقاد قرار می‌گرفت که دلیل اصلی آن عدم حضور تمامی مهره‌های مدنظر کادرفنی برای ارائه یک برنامه مناسب در مسابقات بود.

استقلال اگرچه برابر تراکتور باز هم ۵ بازیکن را به دلیل مسائل انضباطی و آسیب دیدگی در اختیار نداشت اما با برتری ۳ بر یک به همراه محمود فکری به آماری رسید که این سرمربی را جلوتر از وینفرد شفر، فرهاد مجیدی و آندره آ استراماچونی قرار داده است.

در فصل گذشته تیم استقلال با هدایت آندره آ استراماچونی ایتالیایی که ابتدای فصل جاری هم بازگشتش محتمل به نظر می‌رسید، طی یازده مسابقه به ۶ برد، سه تساوی و ۲ شکست دست پیدا کرده بود که اکنون فکری با ایستادن در صدر جدول از مربی محبوب هواداران هم عبور کرده است و در مسیر اثبات شایستگی‌اش روی نیمکت آبی‌هاست.

او همینطور جلوتر از مجیدی و وینفر شفر است. اگرچه مجیدی با گذشت یازده هفته در رتبه دوم جای داشت اما با ۵ برد، ۴ تساوی و دو شکست او ۱۹ امتیاز جمع آوری کرده بود. شفر در رقابت با فکری نسبت به استراماچونی و مجیدی آمار ضعیف‌تری داشته؛ او تنها ۳ برد داشت و همانند این دو مربی هم دو شکست تجربه کرد ولی با ۶ تساوی، ۱۴ امتیاز داشت و جایگاه ششم را در اختیار گرفته بود.

فکری که تا پایان نیم فصل چهار بازی برابر سایپا، نفت مسجد سلیمان، نساجی مازندران و سپاهان اصفهان را پیش رو دارد برای قهرمانی در نیم فصل تلاش می‌کند. او برای هوادارانی که در انتظار جام قهرمانی لیگ پس از ۷ سال هستند اتحاد و دوری از حواشی را تجویز کرده است.

فکری در اظهار نظر اخیرش در واکنش به انتقادات و برخی اظهارنظرها گفته بود "بهترین راه برای ساکت کردن حاشیه‌سازان بردن، بردن و بردن است. از بازیکنان استقلال می‌خواهم به هر چیزی که ممکن است تمرکز آنها را برهم بزند، فکر نکنند. وارد بازی حاشیه‌سازان نشده و فقط روی تمرین و بازی‌های استقلال تمرکز کنند." این صحبت‌ها نشان می‌دهد این سرمربی تصمیم دارد این فصل اتفاق بزرگی را روی نیمکت تیمی که سال‌ها بازوبند کاپیتانی‌اش را در اختیار داشت رقم بزند.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها