کد خبر : 57156

در گزارشی که وب سایت فدراسیون جهانی فوتبال کار کرده، پرسپولیس در میان تیم هایی است که بیشترین بازیکن را در آسیا از دست داده است.

به گزارش "ورزش سه"، وب سایت رسمی فیفا، در گزارشی که در مورد نقل و انتقالات دنیای فوتبال در سال گذشته کار کرده است، مطلبی را نیز درخصوص تعداد بازیکنانی که از تیم های مختلف جدا شده اند کار کرده است که در این بین نام پرسپولیس در میان تیم های آسیایی که بیشترین بازیکن را از دست داده اند، دیده می شود.

در این گزارش آمده است که پس از شیوع ویروس کرونا در سال گذشته میلادی، فوتبال در همه سطوح در سراسر جهان متوقف شد. اما برای جلوگیری از شیوع کرونا، فیفا علاوه بر تعیین قوانین سختگیرنه، 1500 میلیون دلار به انجمن های مختلف جهت مقابله با کرونا کمک کرد.

اما با وجود شیوع کرونا و برگزاری دیدارها بدون تماشاگر و همچنین کاهش درآمد باشگاهها، اما در دنیای نقل و انتقالات جابجایی های زیادی رخ داد که در صدر آنها، می توان به انتقال کای هافرتس از لورکوزن به چلسی تحت عنوان گرانترین نقل و انتقال سال 2020 اشاره کرد.

از دیگر نقل و انتقال های مهم در سال گذشته، می توان از پیوستن آرتور ملو (از بارسلونا به یوونتوس)، ویکتور اوسیمن (از لیل به ناپولی)، برونو فرناندز (از اسپورتینگ به منچستریونایتد)، روبن دیاس (از بنفیکا به منچسترسیتی)، مائورو ایکاردی (از اینترمیلان به پاریس)، میرالم پیانیچ (از یوونتوس به بارسلونا) و لروی سانه (از منچسترسیتی به بایرن مونیخ) نام برد.

اما در یکی از قسمت های این گزارش که توسط فیفا منتشر شده، آنها نسبت به رده بندی تیم های آسیایی که بیشترین تعداد بازیکن را در بازار نقل و انتقالات سال 2020 اقدام کرده اند که در این میان، نام پرسپولیس نیز دیده می شود.

سرخپوشان که در بازارهای نقل و انتقالاتی سال 2020 هشت بازیکن را از دست دادند، در کنار تیم آدلاید یونایتد استرالیا، کاگانت قرقیزستان، کرالا بلااسترز هندوستان، لوکوموتیف ازبکستان، اولسان هیوندای کره جنوبی، سنترال استرالیا و الاحد لبنان قرار گرفته و در امر از دست دادن بازیکن، در آسیا رکورددار محسوب می شوند.

 

 

 

 

سرخپوشان تهرانی علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محسن ربیع ‌خواه، علی علیپور، مهدی ترابی، کریستین اوساگونا، بشار رسن و آنتونی استوکس را در بازارهای نقل و انتقالاتی گذشته از دست دادند تا در آسیا در این امر رکورددار محسوب شوند.

همچنین در این گزارش، از متمول ترین تیم های آسیایی که بیشترین هزینه را در بازار نقل و انتقالات داشته اند نیز رونمایی شده که در این میان، الدحیل که علی کریمی را به خدمت گرفت، در صدر تیم های پرخرج آسیایی قرار دارد، النصر عربستان و دالیان چین نیز در رده های بعدی قرار دارند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها