کد خبر : 57116

ملی‌پوش ایرانی الریان برای دومین بازی پیاپی گلزنی کرد و نقش موثری در پیروزی تیمش داشت.

به گزارش "ورزش سه"، شجاع خلیل‌زاده با وجود اینکه یک مدافع است، اما دو بازی است در الریان مثل یک مهاجم در محوطه جریمه حریفان حاضر می‌شود و گل‌های تماشایی می‌زند تا تیمش هم با گل‌های او نتیجه بگیرد.

بازیکن سابق پرسپولیس که تبدیل به یکی از نفرات اصلی تیمش شده، برخلاف دو دیدار اخیرشان که مدافع راست یا چپ بود، امشب مقابل الوکره در پست تخصصی خود در دفاع میانی به کار گرفته شد و در دیداری که تیمش گلی دریافت نکرد، یک گل زیبا در لحظات پایانی به ثمر رساند.

در دیدار آغازین هفته پانزدهم لیگ ستارگان قطر، تیم الریان که برای هفتمین بار در این فصل شجاع خلیل‌زاده را در ترکیب و خط دفاعی داشت، از ساعت ۱۷ امشب در ورزشگاه سحیم بن حمد به مصاف الوکره رده دهمی رفت.

در شرایطی که بازی با تساوی بدون گل در نیمه اول رو به پایان بود، الریان در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده صاحب یک ضربه ایستگاهی شد که ارسال عبدالعزیز حاتم از جناح چپ و تاثیرگذاری فرانک کوم، گل اول یاران خلیل‌زاده مقابل الوکره را به همراه داشت.

الریان در دقیقه ۶۲ روی پاس بلند گابریل مرکادو از زمین خودی به پشت مدافعان الوکره و ضربه چیپ یوهان بولی گل دوم را به ثمر رساند تا در آستانه برتری در این مسابقه خارج از خانه قرار بگیرد.

اما این پایان کار نبود و در شرایطی که الوکره برای کم کردن اختلاف گل در لحظات پایانی تلاش می‌کرد، الریان روی یک ضد حمله سریع و حضور به موقع مدافع ایرانی‌اش در محوطه جریمه حریف، گل سوم را زد.

در حالی که همه منتظر سوت پایان بازی بودند، ضربه ایستگاهی بازیکن الوکره توسط مدافعان الریان دفع شد و یک ضد حمله به وجود آورد که فرار ابراهیم مسعود تعویضی از جناح راست زمین، عبور او از سد دروازه‌بان و ارسال دقیق این بازیکن را خلیل‌زاده با ضربه سر به کنج دروازه فرستاد و گلزنی کرد .

شجاع در شرایطی این گل را به ثمر رساند که در زمان ضربه ایستگاهی الوکره در محوطه جریمه خودی بود، اما با خستگی‌ناپذیری در دقیقه ۵+۹۰ و استارت ۹۰ متری تا محوطه جریمه حریف، با ضربه سر تماشایی گل سوم الریان را به ثمر ساند.

 

استارت خلیل‌زاده برای گلزنی در دقیقه ۵+۹۰ بازی امشب از محوطه ۶ قدم خودی شروع شد!

 

خستگی‌ناپذیری شجاع و گلزنی او با حضور در محوطه جریمه حریف، ملی‌پوش ایرانی الریان را به وجود آورد و موجب تشویق هم‌تیمی‌ها و تماشاگران‌شان هم شد

گلی که خلیل‌زاده در بازی امشب مقابل الوکره زد، تقریبا مشابه گلی بود که او در دیدار رفت فصل ۹۹-۹۸ لیگ برتر ایران مقابل شاهین بوشهر به ثمر رساند؛ شجاع در آن مسابقه به‌عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمد و در بدو ورود به زمین پاس در عمق امید عالیشاه و در ادامه پاس به بغل مهدی ترابی را با حضور در محوطه جریمه حریف تبدیل به گل کرد.

شجاع در بازی هفته هشتم فصل گذشته با این ضربه سر توپ را دفع کرد، پایه‌گذار ضد حمله پرسپولیس شد و با فرار تند و تیز تا محوطه جریمه شاهین بوشهر گل پنجم تیمش را به ثمر رساند

ملی‌پوش ایرانی الریان هفته گذشته نیز یک گل زیبا با ضربه قیچی برگردان در بازی حساس تیمش مقابل قطر اس. سی به ثمر رساند و امشب توانست برای دومین دیدار پیاپی گلزنی کند.

تیم فوتبال الریان در شب گلزنی خلیل‌زاده ۲۵ امتیازی شد و با صعود دو پله‌ای در جدول لیگ ستارگان قطر، موقتا در جایگاه سوم ایستاد و پایین‌تر از السد و الدحیل قرار گرفت.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها