کد خبر : 56580

فردا مهم‌ترین مسابقه فوتبال باشگاهی کشور بین پرسپولیس و استقلال برگزار می‌شود؛ دربی حساس تهران که در فهرست‌های بین‌المللی معمولا جزو ۲۰ شهرآورد برتر فوتبال جهان هم قرار می‌گیرد.

به گزارش دنیای اقتصاد،  نتیجه این بازی معمولا در سرنوشت تیم‌ها و مربیان بسیار مهم است؛ بنابراین حق بدهید که امشب یحیی گل‌محمدی و محمود فکری تا دیر وقت بیدار باشند و با یک دنیا شک و تردید در مورد ترکیب اصلی تیم‌شان تصمیم بگیرند. شبهات در پرسپولیس بیشتر است. این تیم در ۷ مسابقه ابتدایی‌اش در لیگ بیستم ۵‌ مساوی داده و تنها ۶ گل به ثمر رسانده است.

گل‌محمدی در مقابل سپاهان بازی بدون مهاجم نوک را امتحان کرد و البته نتیجه نگرفت. حالا روشن نیست که باز تصمیم دارد همان رویه را دنبال کند یا مهدی عبدی (شاید هم آرمان رمضانی) را به ترکیب برمی‌گرداند؟ از سوی دیگر در خط میانی هم خلاقیت پرسپولیس کاهش پیدا کرده که بخشی از آن به خاطر محصور شدن سیامک نعمتی در پست دفاع راست است.

شاید یحیی وسوسه شود سیامک را یک خط جلوتر ببرد و مهدی شیری را سر جای خودش برگرداند، اما با توجه به اشتباه مرگبار شیری در فینال لیگ قهرمانان آسیا، ریسک چنین انتخابی می‌تواند بالا باشد. از سوی دیگر مهم‌ترین تردید محمود فکری روی نیمکت استقلال هم مربوط به چگونگی استفاده از مهاجمانش خواهد شد. او شیخ دیاباته، مهدی قائدی و ارسلان مطهری را در اختیار دارد.

شیخ آماده شده و دو فوروارد ایرانی هم در بازی قبلی گلزنی کرده‌اند. بنابراین انتخاب دو نفر از بین آنها سخت است. از سوی دیگر شاید فکری برای بازی با سه مهاجم وسوسه شود، اما این هم ریسک بالایی دارد و ممکن است به سرنوشت مجید نامجو مطلق در بازی آسیایی برابر پاختاکور دچار شود. نهایتا باید صبر کرد و دید در پایان این بی‌خوابی، کدام مربی تصمیمات درست‌تری اتخاذ می‌کند و باعث خوشحالی هوادارانش در ساعات ابتدایی شامگاه دوشنبه خواهد شد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها