کد خبر : 56579

تعدادی از معلمان می‌گویند، با وجود اینکه وعده شده بود مطالبات حق التدریس و حقوق معلمان خرید خدمات واریز شود اما تا این لحظه این وعده عملیاتی نشده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، 14 دی ماه بود که محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در خصوص پرداخت معوقات فرهنگیان گفت: امروز حق‌الزحمه حق‌التدریس شاغلین و بازنشسته‌ها، مطالبات آن‌ها از سال تحصیلی قبل تا بهار سال جاری و همچنین مطالبات برون‌سپاری و خرید خدمات آموزشی تا مهرماه سال جاری تسویه می‌شود.

حاجی میرزایی مجموع مطالبات پرداختی فعلی را 380 میلیارد تومان اعلام و عنوان کرده بود: با مساعدت سازمان برنامه ‌و بودجه، وعده‌ای را که در این زمینه داده بودیم مبنی بر اینکه بعد از پرداخت حقوق آذرماه مطالبات مذکور پرداخت می‌شود، محقق شد. همچنین برخی از مطالبات سال جاری نیز تا قبل از اتمام سال پرداخت خواهد شد.

با این وجود، برخی معلمان در تماس با خبرگزاری تسنیم می‌گویند که مطالبات حق‌ التدریس آنها هنوز واریز نشده است.

یکی از معلمان دوره ابتدایی از استان البرز که در هفته 24 ساعت اضافه کار دارد، می‌گوید: از اول اسفند سال گذشته مطالبات حق‌التدریس واریز نشده است.

وی درباره میزان مطالبات حق‌التدریس خود عنوان می‌کند: رقم آن به مدرک و سابقه افراد بستگی دارد، برای بنده به ازای هر ماه  حدود سه میلیون تومان مطالبات حق‌التدریس است.

این معلم با اشاره به پیگیری‌های خود برای آگاهی از زمان واریز مطالبات می‌گوید: متأسفانه مسئولان پاسخ مناسبی نمی‌دهند.

معلم دیگری که در دوره ابتدایی شهرستان‌های استان تهران تدریس می‌کند، می‌گوید: هم‌اکنون معلمان رسمی، اضافه کار دارند، در اصل باید نیروی رسمی استخدام می‌کردند اما نیروی رسمی مزایای فوق العاده، عیدی و... دارد و حقوقش نیز در ماه بیش از 3 میلیون تومان است، بنابراین با ساعت حق‌التدریس معلمان رسمی فعلی این کمبود را تکمیل کرده‌اند.

او ادامه می‌دهد: بنده  در سال سی‌ودوم خدمت هستم، شیفت صبح ساعت موظفی‌ام است و شیفت بعداز ظهر را اضافه کار یا همان حق‌التدریس دارم اما از فروردین امسال 15 روز، اردیبهشت 30 روز، خرداد 10 روز، شهریور 15 روز، مهر، آبان، آذر و دی ماه هم در مجموع 90 روز مطالبات حق‌التدریس‌ام پرداخت نشده است و در مجموع حدود 16 میلیون تومان مطالبه دارم.

حق بیمه بیشتر از حقوق

همچنین دو نفر از معلمان خرید خدمات از دو استان یزد و اصفهان می‌گویند که حقوق آنها تا به امروز واریز نشده است و از مهر ماه تا به امروز (20 دی) ریالی حقوق دریافت نکرده‌اند.

به گفته معلم خرید خدمات استان اصفهان، در شیوه نامه خرید خدمات آموزشی که شهریور امسال ابلاغ شد، آمده است: حقوق معلمان خرید خدمات با احتساب 24 ساعت تمام وقت، طبق حداقل حقوق وزارت کار تعیین و به موقع پرداخت شود اما هم‌اکنون قراردادها در استان‌ها متفاوت است مثلا معلمی را در شهر میانه داریم که ماهانه 500 هزار تومان حقوق می‌گیرد اما باید 790 هزار تومان برای بیمه پرداخت کند.

 

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها