کد خبر : 56427

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره تصمیم عجیب یحیی در جدال با سپاهان برای حضور در زمین بدون مهاجم تخصصی واکنش نشان داد.

به گزارش "ورزش سه"، فرشاد پیوس که جزو بزرگترین مهاجمان تاریخ باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود به اتفاقات چند وقت اخیر این تیم و ضعف گلزنی این تیم واکنش نشان داد. او درباره بازی روز گذشته مقابل سپاهان می‌گوید: واقعا باید بگویم که یحیی حتی ما را هم سورپرایز کرد و توقع اینکه هیچ کدام از مهاجمان اصلی تیم به میدان نروند را نداشتم. مسلما سرمربی روی تمامی مسائل فنی و تمرینی تیمش آگاه است و بر اساس آن بهترین تصمیم را می‌گیرد. درست است که در این بازی این راهکار جواب نداد اما تصور من این است که یحیی برای بازی با استقلال سورپرایز بزرگتری دارد و این اتفاق برای فریب این تیم بوده است.

پیوس درباره اینکه آیا نیمکت نشین شدن مهاجمان در آستانه دربی برای آنها مشکل روحی و فشار بیشتری را وارد نخواهد کرد گفت: بازیکنان پرسپولیس همگی از تجربه بالایی برخوردار هستند. نمی‌شود دروغ گفت و هر بازیکنی قطعا دوست دارد بازی کند اما این جایگاه در پرسپولیس به شکلی است که شما باید در هر بازی به بهترین فرم آمادگی رسیده باشی و بالاترین توان فنی را به نمایش بگذاری. من به این بازیکنان اعتقاد دارم و مسلما آنها با دید فنی بالای کادرفنی به این تیم اضافه شدند و نگرانی از اینکه کادرفنی به آنها اعتقاد ندارد نباید داشته باشند چرا که اگر اینطور بود اصلا فرصت پوشیدن پیراهن این تیم را نیز به دست نمی‌آوردند. من مطمئن هستم که همانطور که عبدی فصل گذشته یک اتفاق بزرگ را رقم زد، بار دیگر انگیزه خواهد داشت. بازی هم که بدون تماشاگر است و هیچ استرس و فشاری متوجه هیچ بازیکنی نیست.

وی ادامه داد: آرمان رمضانی چندین فصل در سایپا حضور داشته و نقش زیادی در نتایج این تیم برعهده داشته و قطعا بازیکنی است که می‌شود به او اعتماد داشت. من متوجه اینهمه فشار و هجمه نمی‌شوم. آرمان به نسبت فرصت و زمانی که در اختیار داشته آمار بدی از خود به جا نگذاشته است. با این حال باید قبول کرد که انتظارات از بازیکنی که پیراهن پرسپولیس را بر تن می‌کند زیاد است. آرمان، مهدی عبدی، مهدی خانی و دیگر بازیکنان خط فوروارد پرسپولیس باید در یک منطقه امن فکری و ذهنی کار را دنبال کنند و توجهی به فشارها و هجمه‌ها نداشته باشند. فوتبال شغل آنهاست و باید تحمل این فشار را هم داشته باشند و آن را باید تبدیل به موقعیتی برای تمجید از خود کنند و این تنها با موفقیت و گلزنی آنها به دست می‌آید. شغل آنها فوتبال و پست آنها هم مهاجم است و هیچ فشار و خواسته‌ بالاتری نیز از آنها نشده است. باید ذهنی آرام و تمرکزی بالا داشته باشند و در این فرصت یکهفته‌ای تا دربی به هیچ چیز توجه نکنند و تنها هدف و تمرین خود را دنبال کنند.

پیوس درباره شانس پرسپولیس در دربی گفت: استقلال تیم خوبی خصوصا در فاز تهاجمی بوده اما نگاه کنید آنها در همین دو بازی اخیر هم مقابل گل گهر و هم آلومینیوم در دقایق زیادی از بازی توسط حریف تحت فشار قرار گرفتند و موقعیت‌های خوبی نصیب حریف شد که می‌توانست جایگاه و نتیجه آنها را تحت تاثیر قرار دهد. با این حال پرسپولیس همچنان روحیه برتری جویی و جاه طلبی خود را دنبال می‌کند و قطعا قادر خواهد بود بهتر از هر حریفی خود را در مسیر موفقیت قرار دهد. مهم این است که آنها به هیچ عنوان شکست را قبول ندارند و این انگیزه بزرگی برای آنها محسوب می‌شود تا به نتیجه لازم برسند و از این جهت تیمی برتر از استقلال در دربی نشان می‌دهند تا به کسب نتیجه آنها در دربی کاملا امیدوار بود.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها