کد خبر : 56420

پیشکسوت استقلال علی رغم دو برد متوالی آبی پوشان، نگران خط دفاعی این تیم است و برای دربی هشدار داد.

به گزارش مشرق – تیم استقلال در دیدار با آلومینیوم به برد ۰-۲ دست یافت ولی این دیدار هم مانند مسابقه با گل گهر سیرجان با حملات خطرناک مهاجمان و هافبک های تیم مقابل همراه بود که به گواه کارشناسان اگر محمدرشید مظاهری در روزهای اوج خود به سر نمی برد شاید نتایجی غیر از دو برد متوالی برای آبی پوشان رقم می خورد.

مهدی فنونی زاده درباره وضعیت خط دفاعی تیم استقلال ابراز نگرانی می کرد. او که بازی با آلومینیوم را دیده بود به شدت به مدافعان استقلال ایراد می گرفت و برای دربی هشدار می داد.

* استقلال برنده شد و در صدر ماند. مسابقه آخر این تیم را چطور ارزیابی کردید؟

- خوب بود ولی بیشتر نتیجه اش و البته بازی تیم در نیمه دوم.

* چرا با تردید درباره این برد حرف می زنید؟

- برای اینکه این خط دفاع خیلی متزلزل نشان می دهد. این آلومینیوم بود که نتوانست از موقعیت هایی که داشت به نحو احسن استفاده کند. اگر یک تیم دیگر با مهاجمانی زهردارتر روبروی استقلال بود به راحتی تیم را به دردسر می انداخت. از طرفی باید گفت خدا به استقلال رحم کرده که رشید مظاهری این فصل در تیم ماست چون اگر او نبود در همین بازی با آلومینیوم دو، سه گل می خوردیم. اصلا چرا باید دفاع استقلال اینقدر به بازیکنان حریف موقعیت بدهد؟ این چه طرز دفاع است! من متوجه این ضعف نمی شوم.

* مشکل از کجاست؟

- نمی دانم. اگر بحث هماهنگی است که الان این نفرات چند هفته است کنار هم بازی می کنند و دیگر باید شناخت لازم را از یکدیگر بدست آورده باشند. از نظر سابقه و تجربه باشد که همگی لیگ برتری بوده اند و شکی در این زمینه نیست ولی ناهماهنگی هایی که بعضا در جایگیری ها دیده می شود خیلی بد است. در یک صحنه مدافع ما جلوی شش قدم اصلا نمی دانست توپ کجاست و بازیکن حریف توپ را برداشت و رفت با مظاهری تک به تک شد ولی باز هم خدا خیرش بدهد که مظاهری دروازه بان آماده ای است.

* ایراد از خط هافبک است؟

- ایراد از نظم دفاعی درون و بیرون از محوطه هجده قدم است. بچه های دفاعی جای یکدیگر را به درستی پر نمی کنند. دوندگی دارند ولی دوندگی مفید نیست و فقط اینطرف و آنطرف می روند. باید محل فرود توپ را بدانند و قبل از آنکه توپ به پایین بیاید یا ضربه ای زده شود آنها زودتر آنجا باشند ولی طوری شده که هر بار توپ نزدیک ۱۸ ما می شود تن و بدن ما می لرزد.

* اما در فاز هجومی تیم بهتر شده است، اینطور نیست؟

- دقیقا! خیلی خوشحال شدم که قایدی و مطهری هر دو گل زدند. دیاباته هم نشان داد همان بازیکن خوشفکر است ولی انگار از نظر بدنی آمادگی لازم را نداشت. ولی من باز هم هشدار می دهم که با این وضعیت دفاعی در دربی به مشکل برمی خوریم.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها