کد خبر : 56256

علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل اسبق استقلال گفت: باید فوتبال ایران را از این حالت مریضی درآورد. اگر بیایم همه تلاشم این است که فوتبال را از این بیماری نجات بدهم.

به گزارش خبرورزشی، علی فتح‌الله‌زاد شایعه کاندیداتوری‌اش برای ریاست فدراسیون فوتبال را رد نکرد و البته «بله» قطعی هم نداد اما با این وجود در این باره و درباره اهدافش برای ورود به این حوزه با مدیرعامل اسبق استقلال حرف زدیم.

حقیقت دارد که برای کاندیداتوری ریاست فدراسیون دورخیز کرده‌اید؟

دارم به این موضوع فکر می‌کنم. با تعدادی از مشاورانم در حال بررسی اوضاع هستم تا ببینم این کار به صلاح است یا نه.

پیش‌بینی امروزتان برای این اقدام و عملی شدنش چیست؟

ما در قبال رأیی که می‌توانیم در هر زمینه‌ای به افراد بدهیم، مسئولیم. حتی اگر در این دنیا ما را به خاطر رأیی که دادیم سؤال و جواب نکنند، در آن دنیا می‌پرسند که مثلاً چرا عزیزالله محمدی یا محمد دادکان را انتخاب نکردید و به فرد دیگری رأی دادید و آقای X را انتخاب کردید؟ به این خاطر باید دنبال بهترین‌ها باشیم.

شما از ورود به این عرصه دنبال چه موضوعی هستید؟

عدالت.

درباره اهدافی که در صورت ورود به این عرصه مدنظر دارید صحبت می‌کنید؟

من چه بیایم و چه نیایم همواره دنبال سربلندی فوتبال مملکتم بوده و هستم. چون اعتقاد دارم  فوتبال ما دارای پتانسیل بسیار بالایی است. همین الان فوتسال ما جایگاه جهانی دارد. فوتبال ساحلی ما قهرمانی‌های مهمی در سطح جهان دارد. والیبال و کشتی ما هم همین طور ولی اینکه چرا فوتبال ما جهانی نیست به همان دلیل است که درباره رأی دادن و درست انتخاب کردن گفتم.

بیشتر توضیح می‌دهید؟

ما باید از این رأیی که داریم درست استفاده کنیم و معتقدم این رأی حق‌الناس است. باید فوتبال ایران را از این حالت مریضی درآورد. اگر بیایم همه تلاشم این است که فوتبال را از این بیماری نجات بدهم.

چطور؟

ما در جام جهانی آخر با تیم‌های بزرگی همگروه بودیم و با فاصله‌ای میلیمتری نتوانستیم به دور بعد صعود کنیم. همین حالا هر هفته و هر ماه فوتبالیست‌های ایرانی شاغل در اروپا بازیکن ماه و هفته می‌شوند و این در حالی است که هیچ یک از آنها فوتبال را به صورت آکادمیک یاد نگرفته‌اند و این استعداد نباید این‌گونه بدون برنامه هدر برود.

این توانایی را در خودتان می‌بینید؟

من در ۱۰ سال مدیرعاملی‌ام ۷ بار قهرمانی را با تیم استقلال به‌دست آورده‌ام. پس کسی که توانسته ۷ عنوان قهرمانی بیاورد حتماً یک ذره از فوتبال سررشته دارد. بنده اگرجلو بیایم به پشتوانه پتانسیلی است که در بازیکنان و مربیان کشورم سراغ دارم و فکر می‌کنم تنها باید راه و روش استفاده از این نیروی بالقوه را پالایش کرد تا بهترین نتایج را از آن گرفت.

بنویسیم می‌آیید یا نه؟

به احتمال زیاد می‌آیم.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها