کد خبر : 56184

قورت دادن لقمه‌های آماده کار سختی نیست، اگر از گل‌محمدی به عنوان بهترین مربی فعلی ایران یاد می‌شود، او باید نشان بدهد هنر لازم برای گذران کار در دوران سخت فعلی را هم دارد

به گزارش روزنامه گل، پرسپولیس با ارایه یک نمایش ضعیف و دور از انتظار با نتیجه مساوی یک بر یک برابر ذوب‌آهن متوقف شد و حتی می‌توان گفت در نیمه دوم خوش‌شانس بود که بازنده مسابقه نشد.

بهانه برای نتیجه نگرفتن پرسپولیس کم نیست؛ از کاهش انگیزه بازیکنان پس از شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا تا جدایی بشار رسن، فشردگی مسابقات، فرصت‌سوزی مهاجمان و هر چیز دیگری از این دست. با این همه اما، این بهانه‌ها نه‌تنها باعث بازگشت دو امتیاز سوخته بازی با ذوب‌آهن نمی‌شود، بلکه ممکن است در آینده نیز امتیازات بیشتری را از کف این تیم ببرد. بهانه گرفتن همان کاری است که رقبای پرسپولیس در این سال‌ها کرده‌اند و ثمری هم از آن ندیده‌اند، بنابراین به نظر می‌رسد قرمزها باید راه دیگری را انتخاب کنند.

یحیی گل‌محمدی باید تعارف را کنار بگذارد و تیم خودش را بسازد؛ تیمی که امضای سرمربی فعلی پای آن باشد. ترمیم نقاط ضعف باید به دست یحیی و با ابداعات و عناصر تزریق‌شده از سوی او صورت بگیرد. اگر تیم مهاجم ندارد، گل‌محمدی باید بین همین داشته‌های موجود یک برگ برنده رو کند، اگر دفاع چپ و وسط نامی در کار نیست، باز یحیی باید انتخاب‌هایی انجام بدهد که به کار تیم بیاید و تحسین و شگفتی منتقدان را به دنبال بیاورد.

این همان کاری است که مثلا برانکو در مورد محمد انصاری انجام داد، کالدرون در مورد مهدی عبدی کرد و علی دایی هم در مورد طارمی، عباس‌زاده و دیگران کرد. نمی‌شود بیرون نشست و فقط منتظر جذب بهترین‌ها بود. قورت دادن لقمه‌های آماده کار سختی نیست، اگر از گل‌محمدی به عنوان بهترین مربی فعلی ایران یاد می‌شود، او باید نشان بدهد هنر لازم برای گذران کار در دوران سخت فعلی را هم دارد.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها