کد خبر : 55720

مهدی عبدی شاید مهاجم خارق‌العاده‌ای نباشد، اما در یک سال گذشته ستاره بزرگترین بزنگاه‌های پرسپولیس بوده است؛ درخشان و غیرقابل تصور.

به گزارش دنیای اقتصاد، او در اولین بازی‌اش برای پرسپولیس به‌عنوان چهره‌ای مطلقا گمنام در ورزشگاه آزادی پا به دربی گذاشت و در لحظات پایانی گل پیروزی سرخپوشان را زد. بعد از آن هم گل‌های متنوع دیگر، از جمله گل تثبیت قهرمانی سرخپوشان در لیگ نوزدهم از راه رسید.

عبدی در عمده مسابقات لیگ قهرمانان آسیا پشت خط عیسی آل‌کثیر و وحید امیری روی نیمکت نشست، اما با محرومیت عیسی در دو بازی آخر، او فیکس شد و باز هم کار خودش را انجام داد.

یک گل با یک ضربه سر فوق‌العاده در نیمه‌نهایی و یک گل با ضربه‌ای دقیق و جسورانه در فینال. اولین گل تاریخ پرسپولیس در فینال‌های لیگ قهرمانان آسیا به نام بازیکنی به ثمر رسید که شاید قراردادش با این تیم ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیون تومان بود، اما با اعتماد گابریل کالدرون تبدیل به برگ برنده سرخ‌ها در ایام سخت و دشوار شد.

این نتیجه هنر یک مربی است؛ اعتمادی که او نه به اسم‌ها، بلکه به استعدادها دارد و از بازیکنان گمنام و معمولی مهره‌های کلیدی می‌سازد. شاید اگر پرسپولیس بدون آن دو پنالتی عجیب با گل عبدی فاتح آسیا شده بود، امروز این بازیکن یک قهرمان ملی بود، اما همچنان تفاوتی در اصل موضوع نیست. کاش کادرفنی فعلی هم جوان‌ها را ببیند و از میدان دادن به آنها نترسد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها