کد خبر : 55696

هافبک سابق پرسپولیس گفت: خیلی دلم می‌خواست با قهرمانی از تیم جدا شوم و پایان کار من با پرسپولیس با گرفتن جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا همراه می‌شد ولی متأسفانه آن‌طور که دوست داشتم نشد.

به گزارش خبرورزشی، بدون شک یکی از بهترین خارجی‌هایی که طی سال‌های اخیر به فوتبال ما آمد بشار رسن هافبک عراقی پرسپولیس بود. بشار آن‌قدر خوب بود و درخشید که هر سال در فصل نقل و انتقالات به یکی از دغدغه‌های مهم هواداران پرسپولیس تبدیل می‌شد که بالاخره این بازیکن قراردادش را تمدید می‌کند یا خیر.

بعد از شوک اول به پرسپولیسی‌ها به خاطر شکست در فینال لیگ قهرمانان آسیا بلافاصله شوک دوم هم از راه رسید و دقایقی پس از سوت پایان بازی بشار اعلام کرد از پرسپولیس جدا خواهد شد و همراه تیم به تهران برنمی‌گردد تا روز تلخ هواداران این تیم تلخ‌تر شود. آن‌طور که مشخص است بشار در آستانه عقد قرارداد با القطر است تا چند فصلی در این تیم توپ بزند. فرصتی دست داد تا دقایقی با بشار صحبت کنیم.

می‌خواهم ابتدا از فینال شروع کنم. پرسپولیس مستحق شکست مقابل اولسان بود؟

نه اصلاً حقمان باخت در فینال نبود. به نظرم تیم ما خوب بازی کرد و در بسیاری از دقایق بازی حاکم توپ و میدان بودیم و موقعیت‌های خوبی هم داشتیم که می‌توانستیم به گل‌های بیشتری برسیم ولی روی دو اتفاق و دو پنالتی دروازه ما باز شد. ما در راه رسیدن به فینال قدرت و شایستگی خودمان را نشان دادیم و امیدوار بودیم بازی‌ها را با قهرمانی تمام کنیم ولی متأسفانه شرایط بازی به نفع ما رقم نخورد و نایب‌قهرمان شدیم. می‌دانم هواداران پرسپولیس خیلی منتظر قهرمانی ما بودند ولی نتوانستیم آنها را خوشحال کنیم و شرمنده‌شان شدیم.

خیلی‌ها معتقدند بسیار سخت است دوباره پرسپولیس به فینال آسیا برسد. نظر تو چیست؟

ما در سه فصل اخیر دو بار به فینال آسیا رسیدیم و نشان دادیم یکی از قدرت‌های قاره هستیم. مطمئن باشید پرسپولیس باز هم توانایی رسیدن به فینال را دارد و در آینده این اتفاق خواهد افتاد.

پرسپولیسی‌ها در شوک باخت به اولسان بودند که تو با اعلام خبر جدایی‌ات دومین شوک را به آنها وارد کردی.

اول می‌خواهم بگویم خیلی دلم می‌خواست با قهرمانی از تیم جدا شوم و پایان کار من با پرسپولیس با گرفتن جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا همراه می‌شد ولی متأسفانه آن‌طور که دوست داشتم نشد. من از چند ماه قبل به باشگاه اعلام کردم به خاطر شرایطی که دارم می‌خواهم جدا شوم ولی آنها قبول نکردند چون چند بازیکن از جمع ما جدا شدند و تیم برای حضور در بازی‌های لیگ برتر و فینال آسیا نیاز به من داشت. من هم قبول کردم تا پایان لیگ قهرمانان همراه پرسپولیس باشم و به تیم کمک کنم و بعد از فینال جدا شوم. این یک توافق بین من و مدیران باشگاه بود. باید از رسول‌پناه هم تشکر کنم که وضعیت مرا درک کردند و اجازه دادند جدا شوم.

بشار رسن در دیدار پرسپولیس و اولسان هیوندای

ولی سرمربی تیم اصلاً در جریان جدایی تو نبود.

من در این مورد چیزی نمی‌دانم چون با مدیریت قبلی توافق کرده بودم.

از جدایی تو چقدر به پرسپولیس می‌رسد؟

نمی‌خواهم در این خصوص حرف بزنم. گفتم که این یک توافق بود بین من و باشگاه پرسپولیس. ولی قطعاً مقداری پول به باشگاه خواهد رسید.

هواداران پرسپولیس خیلی از جدایی تو ناراحت هستند. چه صحبتی با آنها داری؟

من ارتباط عاطفی با هواداران پرسپولیس دارم و آنها می‌دانند که همه جا از خوبی و محبت آنها حرف می‌زنم. لطف‌هایی که طی این سال‌ها به من کردند را محال است فراموش کنم. آنها همیشه در قلب من خواهند ماند. به هواداران پرسپولیس می‌گویم مثل همیشه پشت تیمشان باشند و از کادر فنی و بازیکنان حمایت کنند تا بهترین نتایج به دست بیاید.

موقع خداحافظی از همبازیانت هم کمی احساساتی شدی.

خب من چند سال عالی در کنارشان داشتم. آنها دوستان بسیار خوبم هستند، طبیعی است که جدایی برایمان سخت باشد. قطعاً دلم برایشان تنگ خواهد شد. امیدوارم در آینده بهترین اتفاقات برایشان بیفتد.

 

ارسال نظر

دیگر رسانه ها