کد خبر : 55687

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده اند ملزم به ثبت نام در سامانه سجام نیستند.

باشگاه خبرنگاران گفت‌وگویی با اکبر حیدری سخنگوی کانون شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت انجام داده است که بخش‌های مهم آن در ادامه می‌آید.

محدودیت زمانی برای دریافت کد سجام وجود ندارد

سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند هیچ الزام قانونی برای ثبت نام در سجام را ندارد.

نحوه تقسیم سود به مردم (همچون سایر شرکت ها) در مجامع شرکت‌های سرمایه گذاری استانی انجام خواهد شد و بر همین اساس بهترین و کم هزینه ترین روش تقسیم سود محسوب می شود.

طی چند سال اخیر سامانه‌ای تحت عنوان «سامانه ملی سهام عدالت» راه اندازی شده و مردم به مدت سه سال  توانستند سود سالانه سهام خود را از طریق آن دریافت کنند  و مشکلی هم ایجاد نشد، تلاش می‌شود با جلب موافقت مسئولان از همین ساختار موجود برای واریز سود  سهام عدالت استفاده شود.

مسئولان هزینه جدیدی به سهامداران عدالت تحمیل نکنند

از مسئولان مربوطه انتظار می‌رود برای تسهیل در ارائه خدمات به سهامداران در شرایط اقتصادی حاکم در کشور هزینه جدیدی به سهامداران عدالت تحمیل نکنند، بلکه برای کمک به آنها از ظرفیت سامانه های موجود سهام عدالت استفاده کنند.

باید اطلاعات به درستی به مردم منتقل شود، به عنوان مثال  به مردم اعلام می‌شد که اگر قصد فروش سهام یا شرکت در مجامع الکترونیکی را دارند لازم است که در  سجام ثبت نام کنند.

در حال حاضر به دلیل عدم اطلاع رسانی درست افراد زیادی برای دریافت کد سجام به دفاتر خدمات الکترونیک مراجعه کرده اند که در شرایط کرونایی درست به نظر نمی رسد.

الزام یا محدودیت زمانی برای دریافت کد سجام وجود ندارد

در قوانین هیچ الزام یا محدودیت زمانی برای دریافت کد سجام جهت دریافت سود وجود ندارد.

هنوز نحوه پرداخت سود به سهامدارانی که روش غیر مستقیم را انتخاب کرده‌اند، قطعی نشده است.

مسئولان باعث افزایش تجمعات در ایام کرونایی نشوند

نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد تاکید برخی از مسئولان استانی بر لزوم ثبت نام در سامانه سجام است که منجر به احساس اضطراری در مردم به دفاتر پیشخوان و کارگزاری ها و افزایش تجمعات شده است، علت اصلی این گونه از تجمعات را می‌توان تعجیل سهامداران برای دریافت سود دانست.

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها