کد خبر : 55637

مهدی عبدی، مهاجم جوان پرسپولیس به خبرورزشی گفت: لغو بازی با ذوب‌آهن کار ما را در فینال لیگ قهرمانان آسیا مشکل کرد.

به گزارش خبرورزشی، مهدی عبدی در آخرین مصاحبه‌اش قبل از بازی فینال گفته بود: «گلزنی در بازی نهایی لیگ قهرمانان آسیا آرزوی هر بازیکنی است.» آرزویی که حداقل برای مهدی عبدی برآورده شد. پس از پایان بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا با همین سؤال شروع کردیم و... 

در مصاحبه قبلی از تو پرسیدیم اسم گلزن بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا تا ابد در تاریخ پرسپولیس و فوتبال ایران ثبت خواهد شد و تو چه گفتی؟

اینکه افتخار بزرگی است اما زننده گل فینال مهم نیست و مهم قهرمانی پرسپولیس است. 

همین‌طور گفتی گلزنی در فینال لیگ قهرمانان که آرزوی هر بازیکنی از جمله خود من است اما قهرمانی پرسپولیس به نام همه ثبت خواهد شد. این افتخار بزرگی برای یک تیم با تعصب و فداکاری است که به فینال رسیده است. در فینال گل زدی و به آرزوی خودت رسیدی، این‌طور نیست؟

نه، به آرزوی خودم نرسیدم. کاش من گل نمی‌زدم اما پرسپولیس قهرمان می‌شد. آرزوی من و همه پرسپولیسی‌ها قهرمانی تیم محبوب‌مان بود. می‌توانستیم به آن هم برسیم اما متأسفانه بدشانسی جلوی این قهرمانی را گرفت. 

بدشانسی یا VAR؟

نمی‌توان همه چیز را گردن این فناوری انداخت. کمک‌داور ویدئویی برای کمک به داوران در حین بازی‌ها راه‌اندازی شده است. ممکن است این سیستم VAR به سود ما باشد یا به ضررمان و نباید خیلی به آن بپردازیم. 

پس از گلزنی به اولسان شادی خودت را با نیمکت پرسپولیس و به ویژه یحیی گل‌محمدی تقسیم کردی، چرا؟

آقا یحیی و مربیان پرسپولیس خیلی برای من زحمت ‌کشیدند و تمرینات زیادی در نظر گرفتند. با وجود همه انتقادات سرمربی تیم به من اعتماد کرد و خوشحال بودم جواب اعتماد ایشان را دادم. به همین خاطر هم خواستم اولین نفر شادی خودم را با آقا یحیی تقسیم کنم. 

فکرش را می‌کردی ۲ دقیقه بعد از گلی که زدی به حریف پنالتی بدهید؟

احمد نوراللهی یکی از کاپیتان‌های تیم است و همه می‌دانند در این سال‌ها برای قهرمانی و موفقیت‌های پرسپولیس چه نقش ارزنده‌ای داشته است. بزرگ‌ترین بازیکنان دنیا هم ممکن است اشتباه کنند. احمد نوراللهی یک بازیکن دونده و جنگنده است که نه تنها در فاز تهاجمی بلکه در فاز دفاعی هم مشارکت دائمی دارد. آن لحظه هم او برای جلوگیری از گل حریف داخل محوطه جریمه خودی حضور پیدا کرد و فکر می‌کنم اشتباه بزرگی هم مرتکب نشد. به هر حال داور اول تشخیص نداد و با VAR تصمیم گرفت اعلام پنالتی کند. 

گل مهدی عبدی در دیدار پرسپولیس و اولسان هیوندای

اتفاقاً حامد لک هم ضربه پنالتی جونیور نگرائو را گرفت اما کسی در ریباند برای دفع توپ نرفت.

حامد لک بهترین دروازه‌بان این تورنمنت بود. عالی هم شیرجه زد اما از شانس بد او و پرسپولیس توپ درست جلوی پای زننده پنالتی اولسان افتاد تا دروازه را باز کند. 

مهدی شیری هم مرتکب اشتباه بزرگی شد و انتقادات زیادی را به جان خرید.

لطفاً و حتماً بنویسید مهدی شیری و همه بازیکنان پرسپولیس مردانه جنگیده و برای موفقیت پرسپولیس می‌جنگند. شما کدام بازیکن بزرگ جهان را سراغ دارید که اشتباه نکرده باشد؟ از همه هواداران پرسپولیس می‌خواهم از مهدی شیری حمایت کنند. تازه لیگ بیستم آغاز شده و ما با توجه به شرایط موجود و کمبود بازیکن به همه نفرات خود نیاز داریم. مهدی شیری هم یکی از بازیکنان زحمتکش تیم ماست و نباید او را تخریب کرد. این اتفاق ممکن است برای هر بازیکنی پیش بیاید. 

مصاحبه‌ای از تو خواندیم که گفته بودی اولسان را الکی گُنده کرده بودند؟

نگفتم الکی بلکه گفتم بیش از اندازه این تیم را برای ما گُنده کرده بودند. 

ولی همین تیم بهترین تیم از لحاظ فاز تهاجمی در لیگ قهرمانان آسیا بود که به هر تیمی در این دوره از مسابقات ۲ گل زد!

من هم می‌گویم تیم خوبی بود اما اگر بعد از بازی با النصر عربستان به ما می‌خورد راحت می‌بردیم. 

جداً؟!

واقعاً در کوران بازی‌های منطقه غرب آسیا ما خیلی سر حال و آماده شده بودیم. فراموش نکنید الشارجه، السد، پاختاکور و النصر را با بازی‌های درخشان شکست دادیم و می‌توانستیم اولسان را هم ببریم اما شنبه در حالی به مصاف تیم کره‌ای رفتیم که از کوران مسابقات کمی دور شده بودیم. 

منظورت لغو بازی‌های پرسپولیس برابر نساجی مازندران و ذوب‌آهن اصفهان است؟

به هر حال بازی با نساجی که لغو شد ما تصور می‌کردیم در تهران با ذوب‌آهن بازی می‌کنیم. این بازی خیلی می‌توانست به ما کمک کند تا در کوران مسابقات باقی بمانیم ولی به دلیل مشکل کرونا لغو شد. هنوز هم ما به درستی نمی‌دانیم چرا بازی با ذوب‌آهن اصفهان لغو شد. 

مهدی عبدی و یحیی گل‌محمدی در دیدار پرسپولیس و اولسان هیوندای

یحیی گل‌محمدی هم از این موضوع گلایه داشت؟

آقا یحیی حق دارد. واقعاً لغو بازی با ذوب‌آهن کار ما را مشکل کرد. هر چند ما بازی درون‌تیمی با داور رسمی انجام دادیم اما خودتان هم می‌دانید این بازی نمی‌تواند جای مسابقه را پُر کند. 

بی‌تعارف بعد از سوت پایان بازی با اولسان و حتی قبل از خواب چقدر حسرت گلی که زدی و پرپر شد را خوردی؟

اولاً باید بگویم من این گل را به کمک همبازیانم زدم اما به هر حال این یک حسرت بزرگ است. اینکه کاپ قهرمانی آسیا در یک قدمی ما بود، حق ما بود و می‌توانستیم آن را بالای سر ببریم اما نشد. 

به نظر تو پرسپولیس از این به بعد دچار مشکل نمی‌شود؟

نباید بشود. گفتم که لیگ بیستم تازه برای ما آغاز شده و باید فینال آسیا را فراموش کرده و خود را از نو بسازیم. کادر فنی و همه بازیکنان زحمت خود را کشیدند اما ۳ بازیکن اصلی ما از بازی در فینال محروم بودند. نیمکت پرسپولیس خالی بود و البته دنبال بهانه نیستیم. باید دوباره خودمان را برای آینده بسازیم. برای قهرمانی لیگ برتر و ان‌شاءا... فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا. 

این اتفاق می‌افتد؟

ان‌شاءالله که می‌افتد اما باید خیلی مسائل اتفاق بیفتد و دست به دست هم بدهد تا یک تیم قهرمان آسیا شود. به هر حال صحبت‌های لازم در این رابطه را آقا یحیی انجام داد و امیدوارم از این به بعد نگاه مهربانانه‌تری نسبت به نماینده فوتبال ایران در فینال لیگ قهرمانان آسیا شود. من در مورد خودم صحبت نمی‌کنم ولی این مربیان و بازیکنان پرسپولیس لایق بیشترین و بهترین قدرشناسی هستند.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها