کد خبر : 55567

جدایی بشار رسن از پرسپولیس در کوران بازی های لیگ نه تنها هافبک طراح و بازی ساز سرخ پوشان را از آنها گرفت بلکه سود مالی چندانی هم نصیب این تیم از این انتقال نخواهد شد.

به گزارش تسنیم، باشگاه پرسپولیس در شرایطی که می‌توانست قبل از آغاز فصل بشار رسن را به تیم قطر اس سی بفروشد و ۶۰ درصد از قرارداد او را نیز در ازای این انتقال دریافت کند از این کار صرف‌نظر کرد و در حال حاضر در ازای دریافت ۱۲۰ هزار دلار بازیکن تأثیرگذار خود را از دست می‌دهد.

در حقیقت مهدی رسول پناه سرپرست وقت باشگاه پرسپولیس به همراه اعضای هیئت مدیره این باشگاه حاضر شدند با درخواست این بازیکن برای جدایی از جمع سرخپوشان موافقت کنند و پرداخت ۱۲۰ هزار دلار از سوی هافبک عراقی در راستای همین توافق است. این در حالی است که در قرارداد این فصل بشار رسن با باشگاه پرسپولیس بندی وجود داشت مبنی بر اینکه این بازیکن اگر در نیم‌فصل قصد جدایی داشت باید مبلغ ۲۵۰ هزار دلار به‌عنوان حق فسخ به باشگاهش می‌پرداخت.

از آنجا که بشار رسن در نیم‌فصل از لحاظ قانونی نمی‌توانست به تیم قطر اس سی بپیوندد (نقل‌وانتقالات لیگ قطر قبل از آغاز نیم‌فصل لیگ ایران به اتمام می‌رسید) این بازیکن در توافقش با رسول پناه حاضر شد تا زمان برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا به صورت رایگان برای پرسپولیس بازی کند و بعد از فینال نیز در ازای پرداخت ۱۲۰ هزار دلار جدا شده و به تیم مدنظرش بپیوندد.

با این شرایط باشگاه پرسپولیس در ازای قرارداد ۴۷۰ هزار دلاری که بشار رسن با این باشگاه برای فصل جاری داشت مبلغی به وی پرداخت نخواهد کرد و در انتقالش به قطر اس سی هم ۱۲۰ هزار دلار سود خواهد برد. اگرچه باشگاه پرسپولیس چنانچه در ابتدای فصل بشار را می‌فروخت از قرارداد سه میلیون دلاری وی با تیم قطر (برای سه فصل) سود قابل توجهی می‌برد.

 

ارسال نظر

بیشتر
دیگر رسانه ها